Umowa na budowę mostu Grzegorzowice – Ciechowice podpisana

most grzegorzowice ciechowice (7)

Poza ponad 600-metrowym mostem budowa obejmie niezbędne drogi dojazdowe i skrzyżowania, a także ciągi pieszo-rowerowe.

30 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach podpisano umowę na budowę mostu nad Odrą między Grzegorzowicami a Ciechowicami. Inwestycja o łącznej wartości 293,7 mln zł ma kluczowe znaczenie dla rozwoju infrastruktury i komunikacji w woj. śląskim. W wydarzeniu uczestniczyli: marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, senator RP Henryk Siedlaczek, poseł Krzysztof Gadowski, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, dyrektor Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor oraz przedstawiciel firmy wykonawczej.

- reklama -

Projekt przewiduje powstanie odcinka drogowego o długości 2,7 km w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421, który połączy ul. Młyńską w Grzegorzowicach z ul. Raciborską w Ciechowicach. Poza ponad 600-metrowym mostem budowa obejmie niezbędne drogi dojazdowe i skrzyżowania, a także ciągi pieszo-rowerowe oraz elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu. Zakończenie prac planowane jest na początek 2027 r.

Budowa nowego połączenia mostowo-drogowego ma na celu poprawę warunków ruchowych w regionie oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. Obecnie przejazd przez rzekę Odrę w ciągu DW 421 odbywa się za pomocą przeprawy promowej. Kursowanie jest zależne od warunków atmosferycznych, co powoduje duże koszty społeczne i gospodarcze dla mieszkańców oraz dla woj. śląskiego ze względu na koszty obsługi i utrzymania.

fot. UMWŚ
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj