Strzecha Seniorzy na warsztatach w siedzibie ZPiT Śląsk [ZDJĘCIA]

Strzecha Seniorzy na warsztatach w siedzibie ZPiT Śląsk

Podczas dwudniowego wyjazdu grupa wzięła udział w warsztatach tanecznych i wokalnych, a także zwiedziła siedzibę ZPiT Śląsk.

Grupa Seniorzy z Zespołu Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy wzięła udział w warsztatach w siedzibie ZPiT Śląsk im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Była to nagroda, jaką tancerze raciborskiego zespołu zdobyli podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Koszęcinie 24 września.

- reklama -

Podczas dwudniowego wyjazdu grupa wzięła udział w warsztatach tanecznych z Aleksandrą Żaczkovą oraz wokalnych z dr Karoliną Banach, które na co dzień pracują z zespołem Śląsk. Grupie przewodził choreograf Strzechy Tomasz Dworak, a akompaniował podczas zajęć niezastąpiony Henryk Malon. Oprócz części warsztatowej tancerze wzięli udział w wycieczce po siedzibie ZPiT Śląsk. Program obejmował: zapoznanie się z historią zespołu, zwiedzanie zabytkowych wnętrz pałacowych, w których prezentowane są pamiątki, nagrody, plakaty i zdjęcia archiwalne, zwiedzanie kaplicy i wieży pałacowej, a także prezentację strojów i kostiumów scenicznych.

– Raciborski zespół z wielką radością ponownie gościł w Koszęcinie, zdobywając nową wiedzę i umiejętności, tym bardziej, że 2024 r. jest rokiem jubileuszowym, w którym ZPiT Strzecha im. Joli Rymszy obchodzi swoje 70-lecie! Główne obchody jubileuszu będą miały miejsce w dniach 21-22 września – zapraszają tancerze Strzechy i Raciborskie Centrum Kultury.

Jeszcze w maju Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny odwiedzi Racibórz z widowiskiem „A to Polska właśnie!”. Koncert galowy odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej RCK RDK ul. Chopina 21. Bilety w cenie 100 zł i 60 zł do nabycia w kasach RCK oraz na: https://biletyna.pl/event/view/id/422488. Honorowane są raciborskie karty Senior 60+ i Rodzina+. Więcej informacji o koncercie: A to Polska właśnie. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk w Raciborskim Centrum Kultury 19 maja

fot. B. Mroczek, RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj