Uwaga, kierowcy! Utrudnienia na rondzie przy pl. Wolności

londzina raciborz
Rondo przy ul. Londzina w Raciborzu. Fot. Google Street View

Trwa remont ul. Londzina. W ramach zdania prace przeprowadzone będą w sumie na dziewięciu odcinkach dróg w Raciborzu.

21 maja prowadzone będą roboty w zakresie wykonania nawierzchni asfaltowej jezdni ronda w ramach przebudowy ul. Londzina w Raciborzu. W tym czasie całkowicie wyłączony z ruchu będzie odcinek ronda przy pl. Wolności.

- reklama -

Prace te wykonywane są w ramach zadania „Remont dróg gminnych na terenie Miasta Racibórz”. Polega ono m.in. na wymianie nawierzchni jezdni wraz z wymianą krawężnika, wymianie nawierzchni chodnika oraz oznakowaniu poziomym i oświetleniu. Remont obejmuje dziewięć dróg gminnych. Oprócz ul. Ks. Józefa Londzina od skrzyżowania z ul. Władysława Reymonta do skrzyżowania z ul. Drewnianą są to: ul. Króla Stefana Batorego (od skrzyżowania z ul. Podwale do skrzyżowania z ul. Pocztową), ul. Jana Matejki (od skrzyżowania z ul. Opawską do skrzyżowania z ul. Juliusza Słowackiego), ul. Nowomiejska (od skrzyżowania z Placem Mostowym do ul. Pocztowej), ul. Opawska (od skrzyżowania z ul. Polną do skrzyżowania z DK 45), ul. Pocztowa (od ul. Nowomiejskiej do skrzyżowania z ul. Sejmową), ul. Żorska (od skrzyżowania z ul. Ocicką do skrzyżowania z DK 45), ul. Elżbiety (od skrzyżowania z ul. Cecylii do skrzyżowania z ul. Przejazdową) oraz ul. Gwiaździsta (od skrzyżowania z ul. Łąkowej do skrzyżowania z ul. Bolesława Prusa).

Wartość zadania wynosi 5 517 068,15 zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie środkami pochodzącymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj