Raciborski MDK z nominacją na ogólnopolski turniej recytatorski [ZDJĘCIA]

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski, w którym laureatami było wielu później znanych i cenionych polskich aktorów.

Podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu: Felicja Pytlik (Grupa Teatralna Czwarta Ściana) i Emilia Mazur wygrały eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i dostały kwalifikacje do reprezentowania województwa w konkursie ogólnopolskim w Ostrołęce.

- reklama -

Świetny debiut w Opolu zaliczyły również pozostałe aktorki Grupy Teatralnej Czwarta Ściana: Milena Fuks, która zajęła trzecie miejsce, oraz Marta Musioł. Dziewczyny do występu przygotowywali: Jerzy Dębina – aktor, pisarz, laureat ogólnopolskich OKR-ów we wszystkich dziedzinach, a przede wszystkim recytatorskiego, oraz Agnieszka Busuleanu-Jaksik – reżyser teatralny, również laureatka ogólnopolskiego OKR w turnieju poezji śpiewanej.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest przedsięwzięciem o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Jest to najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski w całej Polsce, w którym laureatami było wielu później znanych i cenionych polskich aktorów. Nie ma podobnego konkursu w Europie. Udział w nim biorą zarówno uczniowie zerówek, szkół podstawowych (Mały OKR), jak także ponadpodstawowych i dorośli. Konkurs ma służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowania sztuką recytacji. Udział w eliminacjach wzmacnia zainteresowanie uczestników literaturą piękną i pozwala skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób. Konkurs obejmuje cztery turnieje: recytatorski, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora, wywiedzione ze słowa.

fot. MDK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj