Racibórz rozkwita. Nowy zielony zakątek dzięki inicjatywie młodzieży [ZDJĘCIA]

Racibórz rozkwita. Nowy zielony zakątek dzięki inicjatywie młodzieży
Racibórz rozkwita. Nowy zielony zakątek dzięki inicjatywie młodzieży

Teren, który wcześniej był pokryty chwastami, został zrekultywowany, a Młodzieżowa Rada Miasta zadbała o zakup nowych roślin.

Racibórz zyskał nową zieloną przestrzeń dzięki wspólnym działaniom Młodzieżowej Rady Miasta i urzędników z Wydziału Komunalnego, w tym podinspektora ds. Zarządzania Zielenią oraz ekodoradcy gminnego. W ramach projektu „Śląskie. Przywracamy Błękit” zorganizowano akcję sadzenia roślin, która odbyła się 13 czerwca na ul. Karola Miarki 3A, wzdłuż Parku Jordanowskiego.

- reklama -

Teren, który wcześniej był pokryty chwastami, został zrekultywowany przez Przedsiębiorstwo Komunalne. Młodzieżowa Rada Miasta zadbała o zakup nowych roślin, wśród których znalazły się trawy ostnice, lawenda, werbena patagońska, tojeść rozesłana i goździki. Nowe nasadzenia wprowadziły życie i kolor do miejskiej przestrzeni. Młodzi uczestnicy mieli też okazję nauczyć się wielu cennych wskazówek dotyczących poprawnego wykonania nasadzeń, rozmnażania istniejących roślin i ich pielęgnacji.

– Niezmiernie nas cieszy to, że kolejne pokolenie chce mieszkać i przebywać wśród zadbanej przestrzeni miejskiej oraz samodzielnie wychodzi z inicjatywą oddolną, aby uczestniczyć w tego typu działaniach. Czy wiecie, że praca z zielenią jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia, gdyż jest skuteczną metodą poprawiającą ogólną sprawność fizyczną i samopoczucie? Ogród kojarzy się pozytywnie z bezpieczną i przyjazną przestrzenią, która jest wolna od czynników stresogennych. W związku z tym dbamy nie tylko o bioróżnorodność, ale i o swoje zdrowie. Spotkanie z ekodoradcą zaowocowało chęcią przystąpienia Młodzieżowej Rady Miasta do kolejnego zadania na terenie Raciborza. Cieszymy się z tak pozytywnego odzewu, który zdecydowanie dodaje energii i motywacji do dalszego działania na rzecz zazieleniania naszego pięknego miasta! – podkreśla Urząd Miasta Racibórz.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj