Wystawa dyplomów absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Wystawa dyplomów absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu

Aktualnie na wystawie w bibliotecznej galerii można oglądać obrazy absolwentek Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu.

Po obronie prac dyplomowych i wystąpieniach przed całą szkołą tegoroczni absolwenci Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu mogą cieszyć się najdłuższymi wakacjami. Lato to dla nich czas radości, ale także artystycznych sukcesów. W bibliotecznej Galerii Gawra przez całe wakacje można podziwiać ich prace.

- reklama -

24 czerwca w raciborskiej bibliotece miał miejsce drugi wernisaż zatytułowany „Dyplomy 2024”. Aktualnie na wystawie można zobaczyć obrazy autorstwa Agaty Grzesiczek, Oliwii Kielskiej, Zuzanny Kołpińskiej, Weroniki Krasek, Katarzyny Kubali, Izabeli Lenort, Zuzanny Paci, Wiktorii Skierskiej, Alicji Szymańskiej, Emilii Wawoczny i Kingi Zajadacz. Podczas wernisażu obecne absolwentki opowiedziały o inspiracjach do swoich prac, a za nieobecnych głos zabrał promotor – mgr Roman Szczasny. Młode artystki czerpią inspiracje z różnych źródeł, takich jak motywy florystyczne z obrazów Georgii O’Keeffe, vanitas czy Santa Muerte.

Wystawa w Galerii Gawra przy ul. Kasprowicza 12 jest otwarta do 12 lipca w godzinach funkcjonowania biblioteki. Organizatorzy zapraszają również na kolejną odsłonę wystawy „Dyplomy 2024”, która odbędzie się 15 lipca. Tym razem zaprezentowane zostaną prace ze specjalizacji projektowanie graficzne pod kierunkiem mgr Agnieszki Białas.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj