Nowości książkowe w bibliotece na Ostrogu

Nowości książkowe w bibliotece na Ostrogu

Pierwszy tom Sagi Kamieni Runicznych, historie ukazujące pełniejszy obraz powstania warszawskiego czy opowieść o Astrid Lindgren – co jeszcze można wypożyczyć?

Raciborska biblioteka zachęca do odwiedzenia Fili nr 2 na Ostrogu, gdzie pojawiły się nowe książki. Fantastyczne zwroty akcji, mroczne tajemnice i poruszająca opowieść o pisarce, która swoimi książkami uszczęśliwiła pokolenia młodych czytelników – to wszystko i jeszcze więcej do wypożyczenia przy ul. Bielskiej 12. Na bieżąco wszystkie nowości w zbiorach Biblioteki w Raciborzu można sprawdzać na stronie www.biblrac.pl oraz w katalogu bibliotecznym: https://katalog.biblrac.pl/news.

- reklama -

Doro Göbel, Peter Knorr – Jedziemy na wycieczkę
Zbliża się weekend, jest pogodnie, wyjeżdżamy więc na wycieczkę! Pojedziemy na wieś i do lasu, połowimy ryby w rzece, pobawimy się w indiańskiej wiosce, zajrzymy też do stajni, a wieczorem zrobimy ognisko oraz potańcówkę pod niebem pełnym gwiazd! Wybierzcie się z nami pograć w piłkę, pojeździć na rowerze, pouczyć się jazdy konnej, popływać łódką i wybudować tipi… Już czas wyruszyć w drogę, przygoda nas wzywa! JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ to wielkoformatowa książka obrazkowa (picturebook) z twardego kartonu każda rozkładówka to kolorowa panorama pełna niezwykłych przygód, z której oglądania nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość, rozpoznawać ulubione pojazdy i postacie oraz śledzić niezliczoną ilość zmieniających się szczegółów.

Cinda Williams Chima – Dzieci Ragnaroku
Porywająca opowieść z zaskakującymi zwrotami akcji i niezwykły świat, w którym ożywają nordyckie mity – oto pierwszy tom Sagi Kamieni Runicznych autorki bestsellerowych serii Siedem Królestw i Starcie Królestw. Po Ragnaröku, wielkiej wojnie między bogami a siłami chaosu, zamieszkany przez ludzi Midgard stał się niebezpieczną krainą, pełną nędzy i pozbawioną magii. Szesnastoletniemu Eirikowi Halvorsenowi szczęście raczej dopisuje – jego rodzina żyje we względnym dobrobycie. Chłopak zostaje jednak oskarżony o zamordowanie matki i ojczyma i skazany. W niebezpieczeństwie jest również Liv, jego przyrodnia siostra – miejscowi patrzą na nią podejrzliwie, bo za bardzo interesuje się magią. Niespodziewanie w obronie Eirika staje potężny jarl – zapłaci cenę krwi za zabitego Stena, jeśli chłopak popłynie na wyprawę do legendarnej świątyni, słynącej z bogactw siedziby prządek, ostatnich osób praktykujących w Midgardzie magię. Wróżąca z kamieni runicznych Reggin Eiklund zabawia i leczy ludzi w karczmach. Jej zarobki zabiera jednak ich właściciel Asger, demon ognia – Reggin marzy, by od niego uciec. Po jednym z występów, kiedy dokonała niezwykłych nawet jak na nią rzeczy, prządki składają jej propozycję, by popłynęła z nimi do świątyni i rozwijała tam swe magiczne talenty, uwalniając się od Asgera. Ścieżki Eirika, Liv i Reggin zbiegają się w Nowym Jötunheimie, zasilanym magią raju, w którym znajduje się świątynia. Jednak pod wspaniałymi pozorami kryje się wielkie zło, a jątrzące się urazy mogą doprowadzić do katastrofalnej wojny. Ta trójka będzie potrzebować wszystkich swych umiejętności i każdej dostępnej broni, by jej zapobiec.

Marcin Mortka – Dżin
Śmiertelne niebezpieczeństwa, fantastyczne wyzwania, magiczne istoty. Bruno Scozzi, rycerz i wędrowiec, staje w obliczu tajemnicy grożącej śmiercią jemu i wszystkim jego przyjaciołom. Ze wszystkich sił próbuje znaleźć rozwiązanie, jednak nie jest łatwo wziąć na barki taką odpowiedzialność. A komplikacje się mnożą. Dlaczego interesują się nim wysłannicy zakonu joannitów? Jak należy odczytać list sędziwego arabskiego maga? Dlaczego po bezdrożach Malty przemykają istoty z innego świata? I co się kryje w głowie byłej klaryski Soave? Wszystkie te dylematy zejdą jednak na dalszy plan, gdy na horyzoncie pojawią się obce, przez nikogo nieoczekiwane żagle. Pozycja obowiązkowa dla miłośników mrocznych fantasy, rycerskich przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Agnieszka Cubała, Wojciech Lada, Sebastian Pawlina, Magdalena Rigamonti, Michał Wójcik, Sylwia Zientek – Przetrwać ’44
MIKROHISTORIE UKAZUJĄCE PEŁNIEJSZY OBRAZ POWSTANIA. Rozmowa z Krystyną Zachwatowicz-Wajdą, która w 1944 roku była za mała, żeby dostać pistolet. Portret Wojtka Mencla – sportowca i jednego z najciekawszych poetów pokolenia Kolumbów. Opowieść o „strażnikach skarbów”, Ewie Faryaszewskiej i Stanisławie Lorentzu, którzy z narażeniem życia ratowali bezcenne dzieła sztuki. Z jednej strony teatrzyk lalkowy rozstawiany na barykadach i inne inicjatywy dla dzieci Jana Brzechwy i Marii Kownackiej, a z drugiej przestępczość szerząca się na ulicach sierpniowej Warszawy. Tajemnicze losy Ryszarda Moora, uciekiniera z częstochowskiego getta, szmuglera broni do Warszawy. Czy naprawdę rozmawiał z Erichem von dem Bachem? Historia Siegfrieda Becka, żołnierza wermachtu przetrzymywanego w niewoli przez powstańców. Wstrząsające relacje Polaków wykorzystywanych do usuwania zwłok po masowych mordach. Zagadkowa misja majora abwery, Juliusza Christiansena, który próbował namówić AK do sojuszu z Niemcami. Jedenaście nieoczywistych scen, portretów, relacji i wspomnień z ulic Warszawy 1944 roku. Każda z tych historii to opowieść o próbie przetrwania.

Przemysław Borkowski – Noc poślubna
„Obejrzał się za siebie. Nikt oprócz niego nic nie zauważył. Goście siedzieli przy stołach, dwie pary wolno tańczyły. Jedni i drudzy wyglądali, jakby już także pomarli. Wesele żywych trupów, pomyślał. A on jest jednym z nich”. Z godziny na godzinę ślub Justyny i Kamila przeradza się w coraz większy koszmar. Nic nie przebiega zgodnie z planem. Napięcie rośnie, rodzą się konflikty. Nim zacznie świtać, wszystko wymyka się spod kontroli. Gęstwina otaczająca weselny pałac skrywa mroczne tajemnice. Nazwa „las wisielców” przylgnęła do niej nie bez powodu. Nie każdy, kto się do niego zapuści, wróci o zdrowych zmysłach. Niektórzy nie wrócą wcale.

Sylwia Bies – Marionetka
Thriller psychologiczny o dojrzewaniu, poszukiwaniu tożsamości, kłamstwach, nadziejach i rozczarowaniach, którego finał zaskakuje. Styczeń 2016 roku. W mieszkaniu odnalezione zostają zwłoki młodej kobiety. Najbliżsi ofiary są przekonani, że wiedzą, kto może odpowiadać za tę zbrodnię. Rozpoczyna się dramatyczna walka z czasem. Kilka lat wcześniej dwie pochodzące z różnych światów nastolatki się zaprzyjaźniają. Spoiwem ich relacji staje się mroczny sekret. Julia i Agnieszka są gotowe zrobić wszystko, by prawda, która może zniszczyć ich przyszłość, nie wyszła na jaw. Marionetka to wstrząsająca opowieść o tym, jak jedno wydarzenie potrafi wprawić w ruch machinę nie do zatrzymania. Jak niszczycielską siłę kryją w sobie sekrety sprzed lat? Kto w tej historii pociąga za sznurki, a kto jest wyłącznie bezwolną marionetką?

Nicola Sanders – Nie pozwól jej zostać
Gdy bezpieczny dom staje się śmiertelną pułapką… Joanne jest szczęśliwą żoną i matką. Razem z Richardem i malutką Evie mieszkają w pięknym domu, prowadząc dobre, spokojne życie. Tę idyllę przerywa pojawienie się dwudziestoletniej córki Richarda. Chloe nie kontaktowała się z ojcem od dwóch lat, dając mu w ten sposób do zrozumienia, że nie akceptuje jego nowego związku. Teraz jednak wyciąga rękę na zgodę. Wprowadza się i proponuje pomoc w opiece nad przyrodnią siostrą. Urocza Chloe pokazuje zupełnie inne oblicze, gdy tylko Richarda nie ma w pobliżu. Joanne żyje w coraz większym strachu, ale nikt inny nie zauważa zagrożenia. Czyżby Jo traciła zmysły? A może popełniła straszliwy błąd, pozwalając pasierbicy z nią zamieszkać?

Susanne Lieder – Astrid
Rok 1929. Młoda Astrid z trudem łączy rolę samotnej matki z pracą zawodową. Jest jednak gotowa na każde poświęcenie, by stworzyć synowi Lassemu bezpieczny i kochający dom. Powściągliwa i skryta dziewczyna stopniowo otwiera się na przyjaźń poznanej w pracy Ingrid, a wkrótce postanawia obdarzyć zaufaniem także okazującego jej szczególne względy Sturego, i to on okaże się tym, który spełni jej marzenie o założeniu szczęśliwej rodziny. Najbliżsi zawsze byli dla Astrid najważniejsi i to właśnie z miłości do dzieci, którym opowiadała historie na dobranoc, zrodziło się jej pisarstwo. Niegasnąca radość życia i nieskrępowana wyobraźnia pozwoliły jej wykreować niezapomniane postaci: Pipi Pończoszankę, Kallego Blomkvista, Karlssona z Dachu czy wesołą gromadkę dzieci z Bullerbyn. Choć droga do sławy nie była łatwa, walczyła o swoje opowieści, nie tracąc wiary w to, że gdy ujrzą światło dzienne, na zawsze zapiszą się w sercach czytelników. Astrid była bystra i miała cudownie sarkastyczne poczucie humoru. Fabularna opowieść o niej pozwala poznać zarówno jej pogodę ducha, jak i melancholię. Wartki styl pisania Lieder pozwala czytelnikom doświadczyć błyskawicznego sukcesu, który zaskoczył samą Lindgren.

Wszystkie opisy książek pochodzą od wydawców.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj