Dzienne Archiwum: 21 maja 2025
Skaza Pro Future z sukcesami na Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX [ZDJĘCIA]
Najlepsza w swojej kategorii okazała się miniformacja Skaza Pro Future, a trzecią lokatę wytańczyła formacja Skaza Pro Future.
Tancerki i tancerze grup modernowych i jazzowych...
Młodzi pracownicy preferują bezpośrednią współpracę w biurze
Młodzi ludzie, którzy przez pandemię stracili część doświadczeń edukacyjnych i społecznych, aktywnie nadrabiają zaległości, stawiając na interakcje offline.
Wbrew powszechnym stereotypom najmłodsi pracownicy coraz chętniej...
Pociągiem z Chałupek nad Adriatyk bez przesiadek. PKP Intercity pojedzie do Chorwacji
Wagony do Chorwacji zostaną dołączone do obecnego pociągu IC Sobieski, który zatrzymuje się w Rybniku, Wodzisławiu Śląskim i Chałupkach. Najtańszy bilet ma kosztować 193...
Trwa spór o przyszłość węgla i bezpieczeństwo energetyczne kraju
W opinii Jerzego Markowskiego trwająca transformacja przemysłu ciężkiego w Polsce nie jest modernizacją, lecz likwidacją.
Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki i senator RP, ekspert z...
Kolejne szczyty Korony Gór Polski zdobyte z raciborskim oddziałem PTTK [ZDJĘCIA]
Miłośnicy górskich wędrówek weszli na najwyższy szczyt Gór Izerskich, czyli Wysoką Kopę, a także na Skopiec w Górach Kaczawskich.
17 i 18 maja odbyła się...
Większość maturzystów stawia na doświadczenie zawodowe już od wakacji
Niewielu maturzystów jest gotowych podjąć bezpłatne praktyki lub staże, co jest jasnym sygnałem dla pracodawców – era bezpłatnych staży dobiega końca.
Większość, bo 64%...




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Skaza Pro Future z sukcesami na Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX [ZDJĘCIA] Skaza Pro Future z sukcesami na Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/05/zespol-taneczny-skaza.jpg)



![Kolejne szczyty Korony Gór Polski zdobyte z raciborskim oddziałem PTTK [ZDJĘCIA] Kolejne szczyty Korony Gór Polski zdobyte z raciborskim oddziałem PTTK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/05/pttk-raciborz-wysoka-kopa-skopiec-1.jpg)






