
W opinii Jerzego Markowskiego trwająca transformacja przemysłu ciężkiego w Polsce nie jest modernizacją, lecz likwidacją.
Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki i senator RP, ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży górniczej, krytykuje polską politykę energetyczną, zwracając uwagę na brak długofalowej i spójnej polityki energetycznej państwa. Zauważa, że choć Polska wciąż opiera swoją energetykę w dużej mierze na węglu, kolejne rządy traktują krajowe paliwa kopalne jak balast, a nie strategiczne zasoby. Podkreśla, że na całym świecie surowce energetyczne są postrzegane jako bogactwo, o które toczy się wiele konfliktów. .





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)






![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)












