
W sumie zarejestrowano 35 wykroczeń popełnionych przez kierowców, z czego 10 dotyczyło szczególnie groźnych zachowań.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wspierani przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach wykorzystali drona do nadzorowania bezpieczeństwa pieszych w Raciborzu. Działania te, przeprowadzone w ubiegłym tygodniu, ujawniły liczne wykroczenia, z których większość popełnili kierowcy.
Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, którzy są najbardziej narażoną grupą uczestników ruchu drogowego. Policyjny dron umożliwił obserwację skrzyżowań i przejść dla pieszych z powietrzna, co pozwoliło na dokładne monitorowanie zachowań zarówno kierujących, jak i pieszych.
Podczas działań funkcjonariusze skupili się na najbardziej niebezpiecznych wykroczeniach. Chodziło przede wszystkim o wyprzedzanie bezpośrednio przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdów, które zatrzymały się, aby przepuścić pieszych. W sumie zarejestrowano 35 wykroczeń popełnionych przez kierowców, z czego 10 dotyczyło wspomnianych, szczególnie groźnych zachowań. Dron zarejestrował również siedem wykroczeń popełnionych przez pieszych.
Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drodze to wspólna odpowiedzialność. Zarówno piesi, jak i kierowcy powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów praz kierować się zasadą ograniczonego zaufania i wzajemnym szacunkiem. Szczególną ostrożność należy zachować w rejonie przejść dla pieszych.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/




![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)

![Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP [ZDJĘCIA] Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-wosp-2026-raciborz.jpg)
![Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lukasz-Schubert.jpg)




![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






