
Szlachetna Paczka działa w całej Polsce i każdego roku gromadzi tysiące osób gotowych nieść realną pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.
7 lipca rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki – jednego z największych programów wolontariatu w Polsce. Organizatorzy poszukują blisko 10 tys. wolontariuszy i wolontariuszek, którzy chcą lokalnie i skutecznie nieść pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.
W poprzedniej edycji programu zaangażowało się ponad 12,2 tys. wolontariuszy, którzy dotarli z pomocą do ponad 44 tys. osób. Łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła prawie 72,5 mln zł, a przeciętna paczka zawierała wsparcie o wartości ponad 4,2 tys. zł. – Brzmi pięknie? Ty też możesz być częścią tej zmiany. Jako wolontariusz/wolontariuszka dajesz więcej niż rzeczy – dajesz uwagę, czas i poczucie, że ktoś naprawdę się liczy. To nie jest lekka praca – ale po niej często usłyszysz: „dobra robota!” – i poczujesz, że to była najlepsza decyzja – przekonują organizatorzy akcji.
Wolontariat w Szlachetnej Paczce opiera się na zaangażowaniu i uważności na potrzeby drugiego człowieka. Udział w projekcie to nie tylko forma niesienia pomocy, ale także szansa na rozwój osobisty, zdobycie nowych doświadczeń i spojrzenie na życie z innej perspektywy. Największe natężenie działań wolontariackich przypada na okres od września do połowy grudnia. W tym czasie odbywają się szkolenia, spotkania z rodzinami, kontakt z darczyńcami oraz organizacja finału akcji, podczas którego przekazywane są paczki.
Aby dołączyć do zespołu wolontariuszy, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.szlachetnapaczka.pl, poczekać na kontakt od rekrutera i wziąć udział w spotkaniu online. Kandydaci zachęcani są również do zapoznania się ze szczegółami programu i historiami osób, którym wcześniej udzielono wsparcia.

oprac. /kp/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









