
W ankiecie znalazły się m.in. pytania o preferowany metraż, standard wykończenia mieszkania, okres najmu czy obecną sytuację mieszkaniową.
Urząd Miasta Racibórz zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej potrzeb mieszkaniowych. Jak podkreśla magistrat, przedsięwzięcie powstało w trosce o rozwój budownictwa wielorodzinnego w naszym mieście, a także w związku z możliwościami finansowania potencjalnej inwestycji ze środków zewnętrznych, np. w ramach programu „Mieszkanie Plus”.
Zebrane dane zostaną poddane analizie i stanowić będą podstawę w zakresie weryfikacji ewentualnych źródeł dofinansowania, samego charakteru inwestycji, jak i ostatecznie zasad przydziału mieszkań, w tym ewentualnego stosowania systemu dopłat do czynszu. W przypadku programu „Mieszkanie Plus” przewidywany czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) może wynosić około 15-25 zł/m² (opcja wynajmu) oraz około 25-35 zł/m² (opcja wynajmu z dojściem do własności przez okres około 25-30 lat).
W ankiecie znalazły się m.in. pytania o preferowany metraż, standard wykończenia mieszkania, okres najmu czy obecną sytuację mieszkaniową.
Ankiety są do pobrania w Biurze Obsługi Interesanta oraz w Wydziale Lokalowym Urzędu Miasta – pokój nr 17.
Ankieta trwa do 30 września. Nie jest wnioskiem o wynajem mieszkania. Ma jedynie na celu zebranie wstępnych informacji i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
oprac. /kp/




![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)


![Ponad 50 miłośników gór na wyprawie zorganizowanej przez PTTK Racibórz [ZDJĘCIA] Ponad 50 miłośników gór na wyprawie zorganizowanej przez PTTK Racibórz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/pttk-raciborz-rudawiec-kowadlo-1.jpg)

![Łamator Racibórz z sukcesami na Pucharze Polski Super League Fights [ZDJĘCIA] Łamator Racibórz z sukcesami na Pucharze Polski Super League Fights](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/lamator-raciborz.jpg)


![Spotkanie z podróżnikiem w Rudach. Mariusz Kurek o odwadze i determinacji [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/mongolia-biblioteka-rudy.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal Średniowieczny na raciborskim zamku [ZDJĘCIA] Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal średniowieczny na raciborskim zamku](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/festiwal-sredniowieczny-zamek-raciborz.jpg)





