
Na zwiedzanie zamek zaprasza codziennie od wtorku do niedzieli.
Od dziś, 16 maja, będzie można zwiedzać nie tylko jak dotychczas dziedziniec i zamkową kaplicę, ale również sale wystawiennicze Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Na zwiedzanie zamek zaprasza codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00. Wejście co pełną godzinę z przewodnikiem. Między 13:00 a 14:00 jest przerwa techniczna, nie będzie możliwości zwiedzania. W poniedziałki Punkt Informacji Turystycznej będzie nieczynny dla zwiedzających.
Zachowana do naszych czasów budowla, będąca wynikiem wielu przebudów, dokonywanych w kolejnych wiekach, jest swoistą mieszanką stylów architektonicznych. Jednym z cenniejszych obiektów zamku jest kaplica św. Tomasza Becketa z Canterbury, zwana perłą śląskiego gotyku. W trakcie zwiedzania mowa będzie o architekturze zamku, powstaniu kaplicy, można będzie zobaczyć wystawy stałe oraz czasowe i wiele innych ciekawostek.
oprac. /kp/




![Łamator Racibórz z medalami mistrzostw Polski K-1 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz.jpg)
![O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA] O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Magdalena-Kopel.jpg)

![O życiowych przejściach i poezji. Spotkanie z Jackiem Molędą w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/jacek-moleda-raciborz-22.jpg)








![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








