
Najczęściej pracownicy mówią w języku angielskim, na drugim miejscu znalazł się język ukraiński, a na trzecim – niemiecki.
63% najmłodszych pracowników używa języka obcego w swoim miejscu zatrudnienia. W grupie starszych pracowników deklaruje tak 36%. Szacuje się, że co trzecie ogłoszenie ukazujące się na rynku zawiera wymóg znajomości języka obcego.
Co czwarty ankietowany używa języka obcego przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Ankietowani mający wyższe wykształcenie najczęściej deklarują wykorzystywanie języka obcego w swoim miejscu zatrudnienia (63%), natomiast 72% osób z wykształceniem podstawowym lub zawodowym przyznaje, że w ogóle go nie używa.













![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League [ZDJĘCIA] Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-rtw.jpg)
