Osoby transpłciowe zmagają się z dyskryminacją na rynku pracy

lgbt flaga
Fot. freepik.com

Zdaniem eksperta dobrym wyjściem byłoby umożliwienie osobom transpłciowym funkcjonowania w firmach zgodnie z ich tożsamością, pod imieniem, którego faktycznie używają.

Dyskryminacja i brak równych praw społeczności LGBT+ kosztują polską gospodarkę od 4,6 mld do 9,5 mld zł rocznie, czyli od 0,2% do 0,43% polskiego PKB – wynika z raportu „Bezpieczne przystanie”. Zwłaszcza osoby transpłciowe – czyli takie, których płeć przypisana przy urodzeniu różni się od tożsamości płciowej, z którą się identyfikują – borykają się z wieloma problemami. – Sytuacja osób transpłciowych na rynku pracy jest zróżnicowana. Te, które są nieco starsze, wykształcone, z większym doświadczeniem zawodowym, pracujące w poszukiwanych zawodach, zazwyczaj są w nie najgorszej sytuacji zawodowej. Natomiast osoby młode, bez wykształcenia i z niskimi kwalifikacjami, zmagające się z depresją lub zaburzeniami nastroju, o wyglądzie, który nie jest typowy dla ich tożsamości płciowej, bez uzgodnionej płci metrykalnej nierzadko znajdują się w bardzo ciężkiej sytuacji – wskazuje Marek Urbaniak.

- reklama -

przycisk-plusy

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. bzdura opisano rynek pracy dla wszystkich twierdząc że dotyczy to tylko trans ale prawda jest taka że to dotyczy wszystkich a nawet napiszę że osoby 50 plus są tu dyskryminowane i to z każdej grupy.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj