
Zamontowany został zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i elementami zabawowymi oraz edukacyjnymi, wykonano też bezpieczną nawierzchnię amortyzującą upadki.
9 października w przedszkolu w Bieńkowicach został oficjalnie otwarty nowy plac zabaw. Radości dzieci nie przyćmiła nawet deszczowa pogoda, chociaż na pierwsze zjazdy ze zjeżdżalni przyjdzie jeszcze poczekać. Energię przedszkolaki pokazały za to na scenie.
Współfinansowany przy pomocy środków z budżetu woj. śląskiego w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka” plac zabaw stanął na terenie przedszkola w Bieńkowicach. Kosztami po połowie podzielili się samorząd wojewódzki oraz gmina Krzyżanowice. W ramach inwestycji zamontowany został zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i elementami zabawowymi oraz edukacyjnymi, wykonano też bezpieczną nawierzchnię amortyzującą upadki oraz zamontowana tablicę o otrzymanym dofinansowaniu. Cały teren został też uporządkowany.

Witając gości, dyrektor przedszkola podkreśliła wagę współpracy gminy i jej mieszańców. To dzięki wspólnemu działaniu rady sołeckiej, pracowników urzędu gminy i przedszkola, mieszkańców, rodziców i lokalnych przedsiębiorców udało się szybko zrealizować inwestycję. W imieniu gospodarza gminy Grzegorza Utrackiego zastępca wójta Wolfgang Kroczek omówił dalsze inwestycje planowane przez gminę w Bieńkowicach.
– Przed gośćmi zebranymi w przedszkolu wystąpili także najważniejsi beneficjenci „inicjatywy sołeckiej” – najmłodsi i najstarsi przedszkolacy. Były tańce, piosenki, wierszyki i podziękowania. A na koniec – wielka radość z nowego placu zabaw. Plac zabaw został poświęcony, wstęga przecięta, baloniki uwolnione w przestrzeń. Teraz tylko pozostaje czekać na dobrą pogodę, by móc sprawdzić plac zabaw w praktyce – relacjonuje Urząd Gminy Krzyżanowice.
fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/




![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)
![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)



