
Najmocniej skutki wzrostu cen energii odczuły firmy produkcyjne, podczas gdy w sektorze budowlanym utrzymuje się problem niedoboru pracowników.
Miesięczny Indeks Koniunktury w styczniu osiągnął wartość 101,9 pkt., co oznacza wzrost o 1,4 pkt. w porównaniu z grudniem 2024 r. i o 0,9 pkt. w stosunku do stycznia poprzedniego roku. Poziom MIK jest powyżej poziomu neutralnego wynoszącego 100 pkt., co oznacza, że nastroje przedsiębiorców są pozytywne. Poziomy powyżej neutralnego osiągnęły trzy komponenty: zatrudnienie, wynagrodzenia i płynność finansowa. Jak tłumaczą autorzy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, potwierdza to korzystną sytuację ekonomiczną badanych przedsiębiorstw i ich gotowość do zwiększania zatrudnienia.





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)









