
Choć płace w UE rosną, dysproporcje między państwami wciąż są bardzo duże. Najwięcej zarabiają mieszkańcy Luksemburga, a najmniej – Bułgarii.
Najnowsze zestawienie opublikowane przez Eurostat ujawnia, że średnie roczne wynagrodzenie przeliczone do pełnego etatu w Unii Europejskiej osiągnęło w 2024 r. poziom 39,8 tys. euro brutto. Ta kwota stanowi znaczący wzrost o 5,2% w stosunku do roku poprzedniego, kiedy to średnia unijna wynosiła 37,8 tys. euro. W Polsce natomiast średnia roczna płaca brutto za ubiegły rok uplasowała się na poziomie ok. 21,25 tys. euro.





![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)




![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)


![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




