
21 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu odbyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka – Markiem Michalakiem.Była to pierwsza wizyta Marka Michalaka w Raciborzu, lecz jak zapowiadał nie ostatnia. Gość wygłosił prelekcję w ramach projektu Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO pod nazwą Akademia Społeczno-Gospodarcza, realizowanego we współpracy z PWSZ. Wykład dotyczył działań związanych z ochroną dzieci a także kształtowaniem od najmłodszych lat postaw obywatelskich. Rzecznik opowiadał zebranym o swojej pracy, wyjaśniał, dlaczego dzieci są tak ważne oraz odpowiadał na pytania.
W spotkaniu brali udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta, wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej z Kuźni Raciborskiej, Robert Myśliwy, Zygmunt Kandora.
Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci reprezentowała prezes Iwona Niklewicz-Wróbel, przewodniczący Koła TPD w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 – Mariusz Wróbel oraz przewodnicząca Koła Zespołu Szkół w Krzanowicach – Alina Strzeduła.




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)



![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









![O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA] O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Magdalena-Kopel.jpg)