czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Koncert Czerwonych Gitar w Wodzisławskim Centrum Kultury 29 kwietnia

29 kwietnia 19:00

120zł

Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków.

29 kwietnia o godz. 19:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi legenda polskiej muzyki rozrywkowej – Czerwone Gitary. Będzie to podsumowanie 55-letniej działalności zespołu. W programie publiczność usłyszy największe przeboje, które znają i śpiewają wszystkie pokolenia. Nie zabraknie też nowych propozycji oraz historii zespołu w przekazie multimedialnym.

Zespół powstał w 1965 r. w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity, które wszyscy znaj i lubią „Taka jak ty”, „Historia jednej znajomości”, „Nikt na świecie nie wie”, „Biały krzyż”, „Wróćmy na jeziora”, „Gdy kiedyś znów zawołam cię”, „Kwiaty we włosach”, „Powiedz stary gdzieś ty był”, „Jesień idzie przez park”.

Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum „MIDEM” w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek – nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu.

Obecnie Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk – perkusja, śpiew, Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa i śpiew, Mieczysław Wądołowski – gitara akustyczna, śpiew, Marek Jabłoński – gitara solowa, Marcin Niewęgłowski – gitara solowa, śpiew.

Bilety w cenie 120 zł dostępne w kasie WCK oraz online na www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

fot. Włodawski Dom Kultury
oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
29 kwietnia
Godzina:
19:00
Koszt:
120zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Wodzisławskie Centrum Kultury
Phone
32 455 48 55
Email
sekretariat@wck.wodzislaw.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Wodzisławskie Centrum Kultury
ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Wodzisław Śląski, Śląskie 44-300 Polska
+ Google Map
Phone
32 455 48 55

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze