czwartek, 23 maja, 2024

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Rajd rowerowy szlakiem Golężyców z PTTK Racibórz 18 maja

18 maja 10:00 - 15:00

18 maja Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na rajd rowerowy z cyklu „Przewodnik czeka” przez rezerwat przyrody Łężczok i las Obora – przez tereny związane z plemieniem Golężyców.

Wyprawa rozpocznie się jak zwykle na pl. Długosza od spotkania przy fontannach na skwerze ks. Stefana Pieczki o godz. 9:50. O godz. 10:00 będzie miało miejsce od przywitanie uczestników rajdu, przedstawienie trasy przejazdu oraz pamiątkowe zdjęcie. Następnie wycieczka ruszy na Zamek Piastowski, a potem parkiem zamkowym i wałami w kierunku mostu markowickiego, a dalej ścieżką rowerową w kierunku Łężczoka. Kolejne punkty wyprawy to Arboretum Bramy Morawskiej, Kobyla, Kornowac, szlak rowerowy Grabówka-Krzyżkowice i ukryte w lesie grodzisko spalonego w XIX w. Uczestnicy odwiedzą też wieżę widokową w Pogrzebieniu i Brzezie-Widok. Długość trasy to ok. 50 km, a suma wszystkich przewyższeń – 937 m.

– Trasa jest tak pomyślana, by zobaczyć Rezerwat Przyrody Łężczok, podziwiać zagospodarowany las wypoczynkowy Obora oraz dotrzeć do zapomnianego już grodziska Gołężyców – jednego z pierwszych osad na tych ziemiach, a następnie zobaczyć z wieży widokowej w całej okazałości tzw. Bramę Morawską, tj. obniżony teren pomiędzy dwiema łańcuchami górskimi – zachęca PTTK Racibórz.

Szczegóły: Rajd rowerowy szlakiem Golężyców z PTTK Racibórz

oprac. /kp/

Details

Date:
18 maja
Time:
10:00 - 15:00
Event Category:
Event Tags:
, , , ,

Organizer

PTTK Oddział w Raciborzu
Phone
32 415 30 93
Email
poczta@raciborz.pttk.pl
View Organizer Website

Venue

Plac Długosza w Raciborzu
Jana Długosza
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze