„LOSY GÓRNOśLˇZAKÓW W DWUDZIESTYM WIEKU”

Stanisław Bieniasz

Krótkie studium historyczne wydane przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, mające dopomóc zrozumieniu problemów z tożsamością Górnoślązaków."LOSY GÓRNOśLˇZAKÓW W DWUDZIESTYM WIEKU"


autor: Stanisław Bieniasz
rok:
wydawca: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ISBN 83-913199-7-0

"Esej, który Państwu przedstawiamy ma przysłużyć się zrozumieniu losów ludzi żyjących na Górnym śląsku w dwudziestym wieku, nacechowanym jak żaden inny okres antagonizmami polsko-niemieckimi. Ma dopomóc w zrozumieniu niejednoznaczności deklaracji narodowych mieszkańców tej ziemi poprzez uświadomienie mechanizmów przymusu politycznego i psychologicznego w różnych okresach historycznych."


ze wstępu autora


- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. ta praca wygrała??Czytałam kilka prac konkursowych (z III LO im, Stefana Batorego) i powiem jedno: dziełko p. Kingi nie umywa sie do nich!! jak uczeń klasy humanistycznej moze pisac w powaznej pracy wyrażenia typu:”Jaki cel ma pisanie takich wypowiedzi, jak ta? Mogłabym ją zakończyć wraz z poprzednim akapitem, ale przecież takie refleksje nie mają służyć jedynie zapisaniu kilku stron papieru,”. jezeli był to konkurs dotyczący lokalnej ojczyzny i co ma do tego leonidas??

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here