Powitanie wiosny w Przedszkolu nr 10

A TEN GAIK Z LASU IDZIE

DZIWUJˇ SIĘ WSZYSCY LUDZIE
IDZIE PO LIPOWYM MOśCIE
PRZYPATRUJˇ MU SIĘ GOśCIE …
Z taką właśnie piosenką na ustach sześciolatki z Przedszkola Nr 10 w Raciborzu wraz z nauczycielką Izabelą Borzyszkowską, dyrektor Ewą Zimny i rodzicami jechały w sobotę 20 marca 2004 r. do Chorzowa na Wojewódzki Przegląd Obrzędów Wiosennych i Pieśni „Powitanie wiosny 2004” organizowany przez Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie z przygotowanym przedstawieniem pt. „Utopić Marzannę”.
Przegląd obejmował cztery grupy wiekowe : do 7 lat, od 8 do 12, od 12 do 18 lat i powyżej 18 lat. W przeglądzie brały udział zespoły m.in. z Gilowic, Żor, Jaworzna, Katowic, Chorzowa, Bytomia i my z Raciborza. Na miejscu dzieci mogły obejrzeć obrzędy i pieśni w wykonaniu przybyłych zespołów, a także przepiękne gaiki i marzanny. Dzieci bardzo przeżywały występ na prawdziwej scenie i w otoczeniu przybyłej publiczności.

Z przygotowanym przedstawieniem pt. „Utopić marzannę” starszaki odwiedziły zaprzyjaźnione placówki w naszym mieście tj. Ośrodek Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Dom Pomocy Społecznej „Caritas”. Podczas wizyty w ośrodku rehabilitacji dzieci obejrzały wystawę prac podopiecznych ośrodka o tematyce świątecznej.

Dyrektor Przedszkola Nr 10 – Ewa Zimny

- reklama -
- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here