Biała Sobota

W Przychodni przy ul. Ocickiej w Raciborzu można było przeprowadzić badania, konsultacje i porady (bezpłatnie i bez skierowań lekarskich) w zakresie chorób dziecięcych, cukrzycy, ortopedii, dermatologii i chorób nowotwotowych…śląskie Forum Organizacji Socjalnych KAFOS (Grupa Powiatowa w Raciborzu, w której skład wchodzą: Stowarzyszenie PERSONA, Stowarzyszenie POMOCNA DŁOŃ, Stowarzyszenie Diabetyków, Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym, śląska Liga Walki z Rakiem, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci) zorganizowało dnia 2.10.2004 r. (w godzinach 10.00 do 14.00) „BIAŁˇ SOBOTĘ bis”
W Przychodni przy ul. Ocickiej w Raciborzu można było przeprowadzić badania, konsultacje i porady (bezpłatnie i bez skierowań lekarskich) w zakresie chorób dziecięcych, cukrzycy, ortopedii, dermatologii i chorób nowotwotowych. W ramach "Białej Soboty" można było również uzyskać pomoc psychologiczno – pedagogiczną, zbadać poziom cukru we krwi, cholesterolu, czy ciśnienia tętniczego.
Prowadzona była również akcja informacyjno – edukacyjna pn. „Narodziny w Wodzie” rekomendowana przez Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego.

Akcja skierowana jest do przyszłych matek, ze wskazaniem możliwości skorzystania z przyjaznego kobiecie i dziecku porodu w immersji wodnej prowadzonej przez Szpital Rejonowy w Raciborzu. Spotkanie odbywało się pod partonatem Prezydenta Miasta i Apteki św. Mikołaja. Po ilości osób zwiedzających ośrodek w tym dniu, wnioskować można iż jest duże zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy prozdrowotne.

/i/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here