I Międzyprzedszkolny Przegląd wierszy dla Babci i Dziadka

0

I Międzyprzedszkolny Przeglad wierszy dla Babci i Dziadka od tego roku zagości w naszej placówce na stałe .I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLˇD WIERSZY

DLA BABUSI I DZIADZIUSIA

- reklama -

W Przedszkolu nr.15 im. Jana Brzechwy w Raciborzu dnia 11.01.2005 odbył się I Międzyprzedszkolny przegląd wierszy pod hasłem: ” Dla Babusi i Dziadziusia”.
Organizatorem przeglądu była wychowawczyni grupy 5-6 letniej Ewa Łukasik.
W przeglądzie wzięły udział dzieci z raciborskich przedszkoli: P-12, P-2, P-26, P-24, P-16, P-23, P-15, P-3, P-14 oraz dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Markowicach.
Przegląd wierszy dla Babci i Dziadka został zorganizowany po raz pierwszy. Rozpoczął się on przywitaniem wszystkich uczestników i ich opiekunów, a także przedstawieniem komisji sprawującej nadzór nad przebiegiem spotkania.
W skład której wchodzili: doradca metodyczny pani Lidia Lisowska, przedstawiciel Biblioteki Dziecięcej pani Elżbieta Koniecka oraz sponsor Pani Ewa Szwedo. Honorowym gościem była pani wizytator przedszkoli Maria Szymanowska.
Po przedstawieniu komisji oraz gości, wszyscy zostali zaproszeni na scenkę pt: ” Zaproś Babcię, zaproś Dziadka” w wykonaniu dzieci z grupy 5-6 letniej. Scenka mówiąca o przygotowaniach dzieci do uczczenia dnia Babci i Dziadka wprowadziła wszystkich w klimat przeglądu.
Następnie organizatorka przypomniała raz jeszcze o zbliżającym się święcie Babci i Dziadka i o sposobach uczczenia tych dni przez dzieci.
Przegląd wierszy w Przedszkolu nr.15 miał na celu ukazanie i przypomnienie jednego ze sposobów okazywania uczuć przywiązania, szacunku i życzliwości dla najbliższych członków rodziny. Piękne utwory literackie wygłaszane bez tremy przez uczestników przeglądu stanowią oprócz tradycyjnych laurek formę podziękowania za trud opieki i miłości Babciom i Dziadkom.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku.
Dzieci doskonale bawiły się podczas krótkich przerw w zabawach z cyklu KLANZA.
Za swoje umiejętności recytatorskie każde dziecko zostało nagrodzone brawami, pamiątkowymi dyplomami, a także upominkami.
Na zakończenie przeglądu pani doradca metodyczny Lidia Lisowska w imieniu komisji podsumowała przegląd wierszy. Podziękowała wszystkim dzieciom za piękne recytacje, a nauczycielom za przygotowanie dzieci. Głos zabrała również pani wizytator Maria Szymanowska, która przypomniała dzieciom o złożeniu Babciom i Dziadkom życzeń z okazji ich święta. Pogratulowała dzieciom pięknych recytacji i zachęciła do korzystania z utworów literackich w Bibliotece Dziecięcej.
Ewa Łukasik

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here