Za kilka lat bez długu

0

30 czerwca instytucja otrzymała postanowienie wojewody śląskiego w sprawie wszczęścia postępowania restrukturyzacyjnego.

Na ostatniej sesji rady powiatu, przyjęto pakiet uchwał dotyczących restrukturyzacji finansowej raciborskiego szpitala. Stosunkowo szybko, bo już 30 czerwca instytucja otrzymała postanowienie wojewody śląskiego w sprawie wszczęścia postępowania restrukturyzacyjnego. Możemy spokojnie powiedzieć, w takim razie, że pierwszy, duży krok w kierunku likwidacji zadłużenia placówki, został wykonany. Nie ukrywam, że cała procedura i działalność merytoryczna związana z przygotowaniem programu jest to tylko i wyłącznie praca dyrekcji i personelu szpitala oraz odpowiednich referatów starostwa. Mamy tym samym świadomość kompetencji tych służb. Brzmi to bardzo optymistycznie, co nie znaczy, że nie pamiętamy o problemach, z którymi się musimy borykać. – mówi Henryk Siedlaczek, starosta raciborski.


Raciborski szpital takie postanowienie uzyskał jako trzeci w województwie. Opiera się ono na ustawie, która koryguje wszelkie zaległości z tytułu ustawy 203 – są to słynne 313 zł. które pracownicy powinni otrzymać w roku 2001 – 2002 i latach kolejnych. W tej chwili instytucja zadłużona jest na ponad 16 mln zł. Jednak od roku udaje się wstrzymać generowanie długów.
Ustawa ta pozwoli nam na dwa ruchy: po pierwsze wzięcie pożyczki ze Skarbu Państwa, w naszym przypadku to 4 mln zł., z możliwością umożenia 50 procent po upływie 24 miesięcy, po drugie – bardzo istotne – jeszcze w tym roku szansa na wypłacenie wszelkich zaległości pracowniczych. Na resztę zadłużenia przedstawiliśmy radzie powiatu program, który pozwoli nam je zredukować do roku 2010. – komentuje dyrektor placówki, Wojciech Krzyżek.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here