Rajd po Ziemi Raciborskiej

0

Będzie to I Rajd Partnerski po Ziemi Raciborskiej, podczas którego 47 – osobowa grupa turystów z Powiatu Märkischer zwiedzi powiat.

Wędrowcy z Sauerlandzkiego Towarzystwa Miłośników Pieszych Wędrówek (Powiat Märkischer) gościć będą od 21 do 28 sierpnia w powiecie raciborskim. Będzie to I Rajd Partnerski po Ziemi Raciborskiej, podczas którego 47 – osobowa grupa turystów z Powiatu Märkischer zwiedzi powiat. Uwieńczeniem rajdu będzie koncert w Łubowicach 26 sierpnia, organizowany w ramach Roku Polsko – Niemieckiego, a wystąpią Elbe – Jazz – Formation i Raciborski Duet Irlandzki.


Goście odwiedzą każdą gminę powiatu raciborskiego. Przewodnikami będą lokalni pasjonaci historii danej miejscowości Raciborszczyzny. Niemieccy wędrowcy poznają historię i najatrakcyjniejsze walory kulturowo – krajoznawcze naszego regionu. Turystom towarzyszyć też będzie Henryk Siedlaczek, który jednocześnie będzie ich przewodnikiem w Rudach.


Gościć też będą w Krakowie, w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce, oraz w Muzeum Piwowarstwa w Tychach.


I Rajd Partnerski po Ziemi Raciborskiej to kolejna inicjatywa we współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Raciborskim a Powiatem Märkischer. To partnerstwo trwa już 4 lata.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here