Usunąć po Bożemu

1

Caritas, kierując się chyba Bożym miłosierdziem, nakazuje nam lokal, w którym mieści się raciborski fundusz, opuścić.

Wszystko wskazuje na to, że Caritas Diecezji Opolskiej nadal będzie prowadził raciborskie Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i nie będzie to miejski ośrodek jak chcą tego radni. Prezydent Osuchowski na ostatniej sesji poinformował radnych, że podpisał w tej sprawie porozumienie z Ks. Drechslerem .
Na spotkaniu obu panów, które miało miejsce kilka tygodni temu, ksiądz Drechsler nie ukrywał, że zależy mu na tym, by Maria Wiecha, skoro została z ośrodka usunięta, nie miała dostępu do pomieszczeń Centrum.


Chyba dopnie swego. 25 sierpnia dyrektor Caritasu, ks. Arnold Drechsler zawitał na Rzeźniczą i przekazał Raciborskiemu Funduszowi Lokalnemu (prezesem jest Maria Wiecha) pismo określające termin opuszczenia pomieszczeń przez fundusz.


Jak na takie traktowanie raciborskiej organizacji społecznej reaguje RFL? Polityczne zawirowania nie mogą wpływać na działalność raciborskiego ośrodka! Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stworzyli raciborzanie, przez 9 lat kierowała nim raciborzanka, pieniądze z różnych źródeł m.in. poprzez RFL pozyskiwali raciborzanie i raciborskie zakłady pracy. Tutaj znalazły swoją siedzibę raciborskie organizacje społeczne. Oprócz RFL, także Polski Komitet Zwalczania Raka. W tej chwili prezydent obiekt z całą zawartością oddaje do dyspozycji Caritas – u niejako w prezencie – tylko za co ten prezent? Caritas zaś, chyba kierując się Bożym miłosierdziem, nakazuje nam lokal, w którym mieści się raciborski fundusz opuścić. Organizacji, która służy potrzebującym już od 5 lat, która działa wolontaryjnie. Nie sądzę, by miasto było w stanie zaproponować nam lokal spełniający warunki do realizacji zaplanowanych przez nas działań, chociażby na działalność Klubu Aktywnego Seniora, który działa w naszej siedzibie. – komentuje koordynator RFL.


Tymczasem Fundusz nie zaprzestaje w swej działalności i ogłosił od września dwie nowe edycje programów grantowych: Mecenat VII oraz „Akcja dobroci”. Mecenat adresowany jest do utalentowanej młodzieży gimnazjów, szkól średnich oraz studentów studiów dziennych, wywodzących się z rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. „Akcja Dobroci” to nowy grant dla mieszkańców Raciborza. Dotyczy wsparcia finansowego dla rodzin o niskich dochodach celem pomocy im w zakupie artykułów szkolnych i podręczników dla ich dzieci. Na wsparcie mogą liczyć tylko te osoby, które nie uzyskały zasiłku celowego na ten cel z OPS – u lub zasiłku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, a ich górna granica dochodu netto na jedną osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 504 zł. netto.


Wszelkich szczegółowych informacji udziela Raciborski Fundusz Lokalny (nr tel 418 15 93) mieszczący się, jeszcze póki co, przy Rzeźniczej 8.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. To prawda, że książki są drogie. Ja osobiście wolę poczekać nawet kilka miesięcy w bibliotece na książkę, niż iść do księgarni i „od ręki” ją mieć. Niestety…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here