II Międzyprzedszkolny przegląd wierszy dla Babusi i Dziadziusia

Już poraz drugi w Przedszkolu Nr 15 w Raciborzu odbył się przegląd wierszy poświęcony naszym Kochanym Dziadkom.Dnia 25.01.2006 w Przedszkolu nr.15 im. Jana Brzechwy w Raciborzu odbył się II Międzyprzedszkolny przegląd wierszy pod hasłem: ” Dla Babusi i Dziadziusia”.
Organizatorem przeglądu była wychowawczyni grupy 6 letniej Ewa Łukasik.
W przeglądzie wzięły udział dzieci z raciborskich przedszkoli: P-11, P-24, P-15, P-26, P-16, P-14, P-13.
Spotkanie odbyło się po raz drugi i stało się tradycją naszego przedszkola.
Nad prawidłowym przebiegiem przeglądu czuwała komisja. W skład której wchodzili: doradca metodyczny pani Lidia Lisowska, przedstawiciel Biblioteki Dziecięcej pani Elżbieta Koniecka oraz Pani Ewa Szwedo reprezentująca Aptekę ” Pod Różami”.
Po przedstawieniu komisji, wszystkim gościom i uczestnikom została zaprezentowana scenka pt: ” Herbatka u babci i dziadka” w wykonaniu dzieci z grupy 6l. Scenka wprowadziła w klimat przygotowań związanych z odwiedzinami wnuków u dziadków z okazji ich święta.
Przegląd wierszy w Przedszkolu nr15 miał na celu ukazanie i przypomnienie równie atrakcyjnej oprócz życzeń i laurek formy podziękowania za trud opieki i miłości Babciom i Dziadkom jaką jest recytowany utwór literacki.
Pięknie recytowane przez dzieci wiersze wyrażały uczucia przywiązania, szacunku życzliwości wobec najbliższych członków rodziny.
Miłą atmosferę spotkania dopełniały wspólne zabawy i piosenki przy słodkim poczęstunku.
Za swoje umiejętności recytatorskie każde dziecko zostało nagrodzone brawami, pamiątkowymi dyplomami, a także upominkami.

Ewa Łukasik

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here