Brakuje anestezjologów!

List ten jest reakcją na wystąpienie Zbigniewa Wiercińskiego, zastępcy dyrektora raciborskiego szpitala, w programie Tv Vectra 19 kwietnia br. Jako osoba mająca w najbliższej rodzinie anestezjologa, który złożył wymówienie, chcę powiedzieć – nie wierzcie w to, co mówi dyrektor Wierciński.Złożyli wymówienia, nie dlatego, że mieli takie „widzimisię”, ale aby zaprotestować przeciwko niskim zarobkom – niecałe 1600 brutto po II st. specjalizacji, co z 8 dyżurami na „R – ce”, Oddziale Intensywnej Terapii, Anestezjologii (3 miejsca dyżurowania!) daje miesięcznie ok. 2700 – 3000 „na rękę” za 300 – 400 godzin w miesiącu, wliczając w każdym co najmniej dwie, trzy soboty lub niedziele, i co oznacza, że są poza domem co trzecią – czwartą dobę. Pytajcie anestezjologa, który przychodzi do Was przed operacją, czy nie jest aby zmęczony po dyżurze, bo to on czuwa nad Wami w czasie operacji i tylko dzięki niemu obudzicie się szczęśliwie po niej. Czasami dyżurują po 48 godzin – w tym czasie, w każdej minucie, muszą być gotowi do interwencji i nie mogą się pomylić (dla porównania – kierowca autobusu, lub TIR – a może prowadzić bodaj tylko przez 8 godzin „non – stop”).

NIE WIERZCIE, ŻE JEST KTOŚ NA ICH MIEJSCA!!!
Na całym Śląsku ich brakuje, bo wyjechali. Na opolszczyźnie przekłada się zabiegi opereracyjne bo nie ma kto znieczulić!!! Czesi, ani Ukraińcy nie przyjadą, bo u siebie zarabiają więcej (w przeliczeniu na PLN – Czech ok. 2/ 2,5 raza więcej).
Jeżeli nie zaczną z nimi rozmawiać, to w czerwcu trzeba będzie zamknąć jeden z najnowocześniejszych OIOM na Śląsku oraz położnictwo, nie będzie miał kto jeździć w „R – ce”, a od lipca zamkną chyba cały szpital!!!
To są najwyższej klasy fachowcy, których nie można zastąpić innymi. Nie ma nikogo w szpitalu, kto może ich zastąpić!!!

JESZCZE RAZ POWTARZAM- NIE WIERZCIE DYREKTOROWI!

I na koniec – wybory samorządowe blisko – KTO będzie odpowiadał za ewentualne zamknięcie szpitala??

/jmpw/
/adres do wiadomości redakcj//i/

- reklama -
- reklama -

13 KOMENTARZE

  1. ten most i jego budowa to jest istne mistrzostwo swiata!!!takim tempem budowy to niemorze sie pochwalic zadne panstwo na swiecie a co dopiero w unii w ktorej juz tyle czasu jestesmy!!!widac nadal pokutuja stare metody???a co tam!!!niech sobie kierowcy nadkladaja te kilometry i traca nerwy na tych naszych kochanych dziurawych drogach!!!

  2. Z powodu braku stosownego artykułu to ośmielę się właśnie pod tym tytułem zapytać: co jest powodem tego, że ulice Raciborza bardzo często toną w ciemnościach? Już nagminnie „gaszone” są latarnie na ulicach Reymonta, Drewnianej i Słowackiego a dzisiaj egipskie ciemności panowały na Opawskiej(od skrzyżowania koło sądu aż do skrzyżowania za MiniMalem). Czy żyjemy w mieście czy na wsi z końca XVIII wieku?

  3. …tylko nie zwalaj zaraz winy na rodzinę „Radia Maryja” i osiedlowe kółka różańcowe, tak jak to wy, liberałowie i masoni macie w stylu. Znam ja takich, wyzutych z wartości, cynicznych czcicieli czarta.. i ta ksywa – A-F, wystarczy przyporządkować każdej literze odpowiednią cyfrę, pomnożyć przez 666, wyciągnąć pierw. 3 stopnia i co wychodzi? „PO”, czyli litery najstraszliwszego (oprócz Wojnara, rzecz jasna) demona.. i te wasze sekretne uściski dłoni…

  4. …a to szubrawiec, a mówił, że lada dzień mnie wypisze… póki co piszę nosem i językiem, bo założony (dla mojego bezpieczeństwa, rzecz jasna) kaftan ogranicza mi dość poważnie możliwość użycia rąk, ale swoje wiem! i nie jestem wariat! spiskowców nie brakuje, wystarczy rozejrzeć się dookoła i pogłówkować! wyznawcy ciemności walczący niby o światło…

  5. …patrzajcie, od razu by zamykał… Ciebie też rozszyfrowałem, antychryście: Art czyli sztuka, wystarczy jeszcze literę „s” postawić przed „eks” i co mamy: „seks”! seksualna sztuka, czyli pornografia! Że też ziobra na takich nie ma, rozwodników i sekciarzy… dobra, kończe, bo masońska oddziałowa biegnie do mnie z kaftanem i tą wielką strzykawą

  6. Po przeczytaniu tego artykułu: http://biznes.onet.pl/0,1319138,wiadomosci.html zrodziło się pytanie czy Racibórz znajduje się w Polsce czy w jakimś kraju trzeciego świata? I komu to zawdzięczamy, że w Raciborzu nie jest dane zauważyć ów rozwój i atrakcyjność inwestycyjna Polski? Chcąc sobie odpowiedzieć na to pytanie wystarczy popatrzeć na czołowych polityków w radzie (to ci co siedzą za mównicą),a także na opozycję(to ten co już rozpoczął kampanię wyborczo-plakatową).

  7. ludzie,taki mały mostek,a tyle czasu,co dopiero jak zaczną remont mostu na oborze,to będziemy odcięci od świata na około 5 lat,ale cóz nasza rada miasta ma głęboko w dupie los ludzi,którym z podatków odciągają na pensje darmozjadów z rady miasta.

  8. Brak słów na temat mostku w Przeryciu ,nie przygotowano objazdu do Bargłówki. To wielki skandal aby tak długo prowadzic prace remontowe. Do knuroa jedzie sie slalomem a najlepiej patyk miedzy zęby aby nie powybijać sobie zębów.Wstyd!!!!!! radni miejscy aby nic,ale to nic nie wskórać aby pomóc osobom dojeżdżającym do pracy do Gliwic .W Raciborzu jej nie ma,tak funkcjonujecie niestety…. Jestem za BODZIO.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here