Wegetarianie w akcji – relacja z Tygodnia Wegetariańskiego w Raciborzu

Ogólnopolski Tydzień Wegetariański trwa. Od poniedziałku przez trzy dni w Raciborzu miały miejsce rozmaite działania powiązane ideą wegetarianizmu. W akcję oprócz zdeklarowanych wegetarian, włączyli się także aktualni mięsożercy.

W poniedziałek 15 maja 2006 r. na raciborskim rynku młodzi ludzie postanowili częstować wegetariańskimi smakołykami. Przechodnie mogli spróbować „pasztetu” razowego z pieczarkami, ciasto – murzynka wegańskiego lub sałatkę z lubczykiem i warzywami. Hitem wśród zgromadzonych przy stoisku pań okazały się ciepłe gołąbki z ryżem i pieczarkami. Panie wypytywały o przepis i chwaliły nietypową kuchnię. – Nie wiedziałem, że można tak smacznie gotować bez mięsa. Trzeba będzie się zastanowić nad zmianą diety – wyznaje Artur, który odwiedził stolik z jedzeniem na rynku. We wtorkowy wieczór w pubie Koniec Świata odbył się seans filmu traktującego o wegetarianach i ich sposobie na życie. Po obejrzeniu Ania Burek i Zofia Barto opowiedziały krótko, czym jest i może być wegetarianizm.
Dzisiaj Wege-Tydzień wrócił na rynek. Tu młode aktorki pokazały performance z użyciem mnóstwa warzyw i owoców. W takt muzyki Mozarta i Ravela, która unosiła się nad całym placem, przeszły od skromnego zajadania się do wręcz wchłaniania cytrusów, bananów czy marchewek. Raciborski Tydzień Wegetariański odbył się według pomysłu i przy udziale Zofii Barto, Karoliny Iwulskiej, Basi Gajdy, Sandry Student, Ani Burek, Magdy Gajdy, a także Moniki Jagusiak i Basi Wycisk. Opiekę nad akcją objęło Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK.


 


/tekst: argent foto: prof./


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here