Koniec „wolnej amerykanki”! Rada przyjęła plan zagospodarowania przestrzennego

Najwięcej kontrowersji na ostatniej sesji Rady Miasta wzbudziły uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Proszowca – Starej Wsi oraz Sródmieścia. Uważam, że lepszy jest nawet niedoskonały plan zagospodarowania przestrzennego niż jego brak. Brak planu pozwala na podejmowanie różnych, nieprzewidywalnych decyzji w zakresie zabudowy poszczególnych terenów. Dlatego przyjęcie wariantu –  przyjmujemy dziś plan przestrzenny a następnie przystępujemy do sporządzenia nowego studium i do ewentualnej poprawy planu pod względem oczekiwań inwestorów – będzie najlepszym rozwiązaniem – powiedział nam Mirosław Lenk.

Z goła innego zdania był radny Frączek. Przecież ten plan jest niezgodny ze studium! – burzył się. Również Wojciech Ziajka przekonywał swoich kolegów – radnych, że studium jest wadliwe i antyrozwojowe a planu nie można uchwalać na złym dokumencie. We wrześniu ubiegłego roku ta Rada podjęła uchwałą o zmianę studium, dlatego wnioskuję by z planem poczekać 2, 3 miesiące aż studium się poprawi i wtedy dopiero, na podstawie prawidłowego już dokumentu, uchwalić plan – komentował radny Ziajka.

Przewodniczący Rady przyznaje przestarzałośc studium, ale jednocześnie uważa, iż uchwały dotyczące planów należy podjąć. Oczywiście studium nie jest doskonałe. Co cztery lata powinno ulegać zmianie, ponieważ dynamika, rozwój i oczekiwania miasta się zmieniają. Zrozumiałe więc, że i studium powinno się modernizować – twierdził Tadeusz Wojnar. Mimo to mocno akcentował swój wniosek o przyjęciu planu zagospodarowania. Podkreślał, że natychmiast trzeba zerwać ze zbyt swobodną zabudową i przeznaczeniem terenów.

Podobnej opinii okazała się być większość radnych. Ostatecznie, po burzach, uchwały przeforsowano.

/SaM/

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. No to nareszcie coś się zacznie w mieście dziać.. a tak wszyscy narzekają.. Tymczasem dzielni urzędnicy nie zważając na nic – na biurokratyczne przeszkody, głodowe pensje, morderczą pracę ponad siły w nieludzkim wymiarze godzin (oczywiście kosztem rodziny)wydarli unii europejskiej niewyobrażalną ilość pieniędzy dla dobra miasta.. postuluję w imieniu mieszkańców o przyznanie tym herosom jakiejś nagrody, np. po 10 tys. na łebka i wczasy w Bułgarii.. oczywiście symbolicznie, bo cóż to za nagroda…

  2. Po mojemu to nie prowokacja tylko najzwyklejsza w świecie kpina. Jeśli ktoś widzi w tym prowokację, to jest albo ślepy, albo sam powinien jechać na wczasy do Bułgarii.Bo jak tu potraktować te 15 tys., gdy naprawdę poważna kasa dzięki urzędniczej nieudolności przechodzi koło nosa? Tymczasem trąbi się o jakichś targach, promocji, co z tego wynika, ja się pytam. Wyda się jakiś folder, pstryknie parę fotek, wypełni kwit, żeby był ślad że się pracuje i realizuje budżet wydziału i wszystko gra…

  3. Wiele osób przejeżdża w nocy przez Racibórz i co widzi? Nic nie widzi bo miasto tonie w ciemnościach. Pisałem o tym wczoraj w temacie „Rybnik wyprzedził Kraków i Toruń”. Dzisiaj ponownie te same ulice tkwią w egipskich ciemnościach. Naprawdę wspaniała promocja miasta dla przejezdnych, którzy mają wrażenie, że wpadli w czarną dziurę. Ciekaw jestem co powie Osuch tym, którzy przyjdą do jego gabinetu z połamanymi okularami, skaleczonymi głowami, połamanymi rękoma lub nogami bo się potknęli w …

  4. …ciemnościach w centrum miasta na krzywych chodnikach i dziurawych ulicach?. Pewnie powie: ja się nie zgadzam z uwagami, że w Raciborzu są krzywde chodniki i ulice pozbawione po nocach oświetlenia gdyż za mojej kadencji od 2002 roku wszystko jest „tip top” a udowodnię rację moich słów już niebawem filmem o dynamicznie rozwijającym się Raciborzu.

  5. To jest normalne w Raciborzu. W nocy ludzie śpią wiec tępe pały myślą ze nie potrzeba oświetlać ulic w nocy. Za to jak jade rano do pracy, a czasem się zdaza ze jade tą samą drogą o godzinie 11 rano to światła na całego świecą. Ostatnio ul. Jana Pawła od świateł aż do skrzyżowania były rozświetlone.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here