Topole do wycinki

Władze Raciborza, na wniosek Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalami DOM, wydały pozwolenie na wycięcie dwudziestu siedmiu topól przy ulicy Polnej i czterech przy ulicy Bukowej. Topole będą zastąpione innymi drzewami liściastymi w najbliższym sezonie wegetacyjnym. Wycince podległy tylko drzewa o obwodach pnia powyżej stu centymetrów. W przypadku topól przy ulicy Polnej negatywnie zaopiniowano usunięcie jednej topoli o obwodzie poniżej tego rozmiaru. Podstawę decyzji stanowi ustawa o ochronie przyrody.

/SaM/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. były tam sowy? hmmm, pół roku temu wycięto w okolicach tworkowa lasek „łokietek” gdzie były gniazda orła bielika, i nikt się tym nie zainteresował, więc na jak nie patrza na bielika to na sowy patrzą jak na wróble.

  2. Faktycznie dawno już tych drzew przy Polnej nie ma! Oczywiście posadzili nowe. Wygląda na to, że najpierw wycieli a potem załatwiali pozwolenia! A p. Grzegorz – Pro – Natura patrzył na to z okien swego mieszkania i jakoś nie protestował. Może zalega z czynszem i siedzi cicho?

  3. Pan ProNatura siedział cicho bo wycinka drzew nie godzi w jego prywatne interesy – co innego Kamieniok (tam to z Frączkiem wynalazł jakieś zielsko (Cieszynianka) w Oborze, które może ucierpieć od dużej ilości wózków sklepowych w Auchan i Castoramie:)))

  4. Tak mieszkańcy są mu wdzieczni, że nie przypiął się łańcuchami do drzew. A drzewa trzeba było wyciąć wszystkie,żeby był dojazd do marketu na ul. Polnej (była baza DESPOLu)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here