Artur Noga z Raciborza z najlepszym wynikiem na świecie

18 – letni raciborzanin, Artur Noga z Victorii Racibórz zdobył w Pekinie złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach świata juniorów w biegu na 110 m przez płotki. Artur stanął na podium z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 13,23.
Artura stać było na dobre miejsce w mistrzostwach, ale rezultat jaki osiągnął jest kosmiczny. Ostatnio na zawodach w Słupsku uzyskał 13,62. Wiedziałem, że jest w formie i na pewno poprawi w Pekinie wynik. Utwierdziłem się w tym przekonaniu śledząc jego biegi eliminacyjne i półfinał. Widziałem, że nie dawał z siebie wszystkiego. Nie przypuszczałem jednak, że osiągnie tak znakomity czas, który wydawało się jest zarezerwowany dla czarnoskórych biegaczy – komentuje trener zawodnika Karol Szynol.

Artur od dziecka lubił biegać, ale nie jest to jedyna dyscyplina lekkoatletyki jaką się zajmował. Z powodzeniem uprawiał też skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem. W Victorii tremuje juz od czterech lat.

/SaM/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Przeżyć taki wypadek to pikuś w porównaniu z tym co ich czeka w Raciborskim szpitalu. Tam to dopiero jest sztuką przeżyć przy opiece takich lekarzy.

  2. Gosciu, dobrzy lekarze to siedzą już za granicą. W raciborzu jaka płaca taka praca wiec nie pitol mi ze jest super opieka, bo znam bardzo dobrze warunki w jakich są leczone osoby i jakości obslugi pacjentów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here