V Festiwal Organizacji Pozarządowych z udziałem raciborzan

2 września w Radlinie odbył się V Festiwal Organizacji Pozarządowych. Spotkanie było okazją do zaprezentowania się 20 organizacji działających na terenie Raciborza, Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia i Żor. Na Festiwalu Racibórz reprezentowały dwie organizacje: raciborska Akademia Zdrowia z prezes Małgorzatą Makulewicz na czele i Stowarzyszenie ASK z członkinią zarządu Klaudyną Malinowską.

Stowarzyszenia miały możliwość zaprezentowania swojej organizacji oraz zakresu jej działalności. Jak relacjonuje nam Małgorzata Makulewicz była również okazja do wymiany doświadczeń między grupami, nawiązania nowych kontaktów co w przyszłości może zaowocować współpracą. – Każda zaproszona organizacja miała tam swój „kramik”, czyli miejsce, w którym znajdowały się kroniki, pamiątki, gazety, zdjęcia, kalendarze, puchary i wiele innych symboli poszczególnych stowarzyszeń. – mówi Makulewicz. – Takie spotkania umożliwią kontakt i każdy na pewno znajdzie to czego szuka.

/SaM/


Małgorzata Makulewicz przy stoisku prezentującym raciborską Akademię ZdrowiaCzłonkinie Stowarzyszenie ASK z Raciborza


- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Każdy z nas czyta to co lubi, ogląda to co chce, a powoływanie się za pomocą naszego wieszcza do rangi kultury elitarnej jest niedojrzałe. Mickiewicz jest odskocznią w kulturze masowej, Zanussi jego naśladowcą, szukającym w dalszym ciągu swojego ideału. Trwa na scenie już bardzo długo i jeszcze mnie nie przekonał do oglądania swoich filmów – wolę „Odę do młodości” lub „Dziadów”.

  2. No, ciekawe, ale dlaczego w pierwszym tygodniu września? Kto planuje terminarz tych imprez?! Początek roku szkolnego, rodzice zalatani, zabiegani, nawet jak by chcieli to nie ma szans, żeby się tam wybrać. Po prostu ręce opadają… A po za tym, Zanussi to ostatni, „co tak poloneza wodził”. Arcyciekawa osobowość, wielka kultura (mało kto tak jeszcze potrafi mówić po polsku!) no i świetny reżyser, chociaż filmy są trudne. A, jeszcze jedno – wyśmienity gawędziarz, chociaż nie wiem,…

  3. …czy to właściwe określenie dla takiej persony. Słucha się go i słucha, ma mnóstwo ciekawych opowieści ze świata filmu, to oczywiste, ale jest też i z poza. Jednym słowe – mądry gość!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here