Pomóżmy Oskarowi

Jesteśmy rodzicami ukochanego, 2 – letniego Oskara. Nasz syn urodził się z wadą wrodzoną serca oraz tzw. wrodzonymi stopami końsko – szpotawymi.
Latem 2005 r. Oskar przeszedł operację na otwartym sercu. Dzięki zaangażowaniu lekarzy kardiologów leczenie dziecka zakończyło się sukcesem i jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu.

Po wyleczeniu serca naszego dziecka nadszedł moment w którym musieliśmy podjąć decyzję o operacyjnej korekcji stóp Oskara. Mimo faktu, że nasz syn był od urodzenia konsultowany i leczony przez specjalistę-ortopedę a także był intensywnie rehabilitowany, nie udało się ostatecznie uniknąć konieczności wykonania zabiegu operacyjnego. Był on niezbędny dla umożliwienia dziecku chodzenia i wykonuje się go ok. 9-10 miesiąca życia.

Korekcji prawej stopy dokonał na początku października 2005 r. lekarz-specjalista z jednego ze szpitali na Śląsku. Od tego momentu zaczyna się niestety dramat nasz i naszego synka – trudno wyrokować tylko o winie lekarza, szpitala, ale po tej operacji Oskar doznał rozległej martwicy prawej stopy. Spustoszenie jakie dokonało się od czasu operacji w feralnym szpitalu, do czasu w którym udzielono naszemu dziecku pomocy w innych szpitalach, jest ogromne.

Musiano częściowo amputować Oskarowi prawą stopę…Jest bardzo okaleczona, zniekształcona i nasz syn stał się kaleką…

Nie chcemy w tym miejscu oceniać postępowania owego lekarza, chociaż targają nami olbrzymie, negatywne emocje. Nadmieniamy tylko, że w związku ze złożeniem przez nas zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa prokuratura wszczęła stosowne postępowanie.

Aktualnie (od grudnia zeszłego roku) leczymy syna w specjalistycznym szpitalu w Otwocku. Rokowania tamtejszych lekarzy, co do możliwości leczenia i przeszłej rekonstrukcji a także rehabilitacji stopy Oskarka nie są może rewelacyjne, ale pozwalają nam patrzeć w przyszłość z iskierką nadziei. Jak mówią lekarze, nasz chłopczyk dzięki temu, że jest jeszcze małym dzieckiem ma szansę, bo jego organizm posiada olbrzymi potencjał regeneracyjny. Oczywiście w przypadku amputacji części stopy nie może być mowy o jej samoistnej odbudowie, istnieje jednak szansa, że organizm naszego Oskara poradzi sobie z zagojeniem powstałych ran, co byłoby mało prawdopodobne w przypadku organizmu dorosłego człowieka.

Obecnie priorytetem dla lekarzy w Otwocku jest uzyskanie sprawności stopy lewej, oraz uratowanie pozostałej części stopy prawej, poprzez wygojenie powstałych ran. Osiągnięcie tego będzie bardzo dużym sukcesem, ale leczenie i rehabilitacja potrwa jeszcze wiele, wiele lat…Często zastanawiamy się : Czy nasz synek będzie mógł kiedyś chodzić, przynajmniej stać, sam i bez pomocy… Także przyszłość pokaże, czy będzie możliwa częściowa rekonstrukcja prawej stopy, do czego będzie się ona sprowadzać, a także jak kosztowny będzie to proces. Według posiadanej przez nas wiedzy, lekarze na pewno będą brać pod uwagę zastosowanie bardzo kosztownych rozwiązań (tj. m.in. przeszczepu skórno-mięśniowego, sztucznej skóry tzw. integry, implantów, protezy lub ortezy a także specjalnego obuwia ortopedycznego) w zależności od efektów leczenia i rehabilitacji okaleczonej stopy.


W tym miejscu zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc dla Oskara, ponieważ chcielibyśmy jako rodzice wykorzystać wszelkie możliwości medycyny w leczeniu naszego syna, tak w kraju, jak i zagranicą. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę to, że przypadek Oskara jest bardzo nietypowy i wymaga w związku z tym zastosowania nietypowego leczenia i rehabilitacji. Optymistycznym aspektem całej naszej dramatycznej historii jest fakt, że ciągle poszerzają się możliwości medycyny w zakresie rekonstrukcji części ciała ludzkiego.

Pozytywnym jest także to, że możemy przygotować się finansowo do leczenia naszego syna. Mamy na to trochę czasu. Czy to się nam uda? To zależy także i od Państwa, od ludzi dobrej woli i wielkiego serca.


 


Wierzymy gorąco, że z pomocą dobrych ludzi podołamy jakoś wysiłkom finansowym związanym z zastosowaniem określonych, kosztownych metod leczenia i rehabilitacji Oskara. Ze swej strony robimy wszystko, co możliwe, żeby tak było. Mamy nadzieję, że także Państwo będziecie z nami.

Prosimy także o kontakt wszelkie osoby, które mogłyby w jakiejkolwiek innej formie pomóc w procesie leczenia naszego synka.

Pomóżcie Oskarowi…bo możecie to zrobić …
Z góry dziękujemy za każdy rodzaj okazanej pomocy
Anna i Jerzy Salamon (Ruda Śląska – Bielszowice)
tel. 603 813 288

Adres Fundacji:

- reklama -

FUNDACJA „NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ”

50-030 WROCŁAW

ul. ŚWIDNICKA 53

Z DOPISKIEM: „DLA OSKARA SALAMON”

nr konta: 21-1020-5242-0000-2802-0127-9512

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. 18 września o godzinie 19.00 w MULTIKINIE w Zabrzu odbędzie siÄ� charytatywny wieczór kabaretowy. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na pomoc dla Oskara Salamon. W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich , przyjdźcie i pomóżcie Oskarowi. Wystąpią: – Kabaret Moherowe Berety – Kabaret Tenor – Ferajna Makuli – M Szołtysek i Wesołe Trio Prowadzący: Andrzej Miś – Radio Piekary PATRONAT HONOROWY NAD IMPREZĄ SPRAWUJE RADIO PIEKARY W akcji pomagają: MULTIKINO, RADIO PIEKARY, ArTop,

  2. Szanowni Państwo, Na wstępie bardzo przepraszamy, że do tej pory nie pisaliśmy do Państwa w tym miejscu… Koncert dla Oskara z 18.09.br. był wspaniały, dlatego raz jeszcze dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły w nim udział. Podziękowania dla Państwa umieściliśmy na zaprzyjaźnionej stronie http://www.portal.bielszowice.info/ Jeśli chodzi o stan zdrowia Oskarka to…ciągle walczymy. Rany na okaleczonej stopie goją się bardzo powoli. Oskar znajduje się pod stałą kontrolą lekarzy specjalis

  3. Szanowni Państwo, Na wstępie bardzo przepraszamy, że do tej pory nie pisaliśmy do Państwa w tym miejscu… Koncert dla Oskara z 18.09.br. był wspaniały, dlatego raz jeszcze dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły w nim udział. Podziękowania dla Państwa umieściliśmy na zaprzyjaźnionej stronie http://www.portal.bielszowice.info/ Jeśli chodzi o stan zdrowia Oskarka to…ciągle walczymy. Rany na okaleczonej stopie goją się bardzo powoli. Oskar znajduje się pod stałą kontrolą lekarzy specjalis

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here