Międzynarodowy projekt [email protected]

W marcu bieżącego roku niemiecka organizacja oświatowa Schulen ans Netz i jej polski partner [email protected] zaprosiły do udziału w realizacji innowacyjnego projektu Compas „Ukierunkowanie zawodowe kobiet w Polsce i w Niemczech” szkoły z Polski i Niemiec. Projekt skierowany jest do dziewcząt z gimnazjum w wieku 14-16 lat i ma im umożliwić zdobycie oraz rozwinięcie umiejętności korzystania z Internetu oraz projektowania materiałów na strony internetowe. Sprawne korzystanie z medium jakim jest komputer i Internet ma ułatwić dziewczętom dostęp do zawodów związanych z techniką. Platforma internetowa LizzyTraining stworzona dla dziewcząt z dwóch krajów oferuje praktyczną możliwość wymiany międzykulturowej. Uczestniczki spotykają się wirtualnie, uczą się komunikacji za pośrednictwem forum i chatu.
Wymiana dotycząca wyobrażeń, pomysłów i marzeń związanych z zawodem odbywa się ponad granicami państw.
Gimnazjum Nr 5 zostało wybrane do realizacji tego projektu spośród wielu szkół w Polsce i znalazło się w gronie trzech innych szkół z Polski (Kostomłoty, Świdnik i Świnoujście) i czterech z Niemiec.
Nauczyciele, opiekunowie grup z poszczególnych szkół, wzięli udział w warsztatach, które odbyły się w dn. 22.09-24.09.2006 w Berlinie. Podczas intensywnych zajęć zostali przeszkoleni w zakresie posługiwania się platformą e-learningową LizzyTraining, otrzymali pakiet materiałów informacyjnych i dydaktycznych związanych z prowadzeniem projektu. Było to także interesujące spotkanie nauczycieli z różnych stron Polski i Niemiec.
Szkoły utworzyły tandemy, w których odbywać się będzie ścisła współpraca.
Nasza szkoła ma swojego partnera w Düdelsheim/ Büdingen (Hesja)
Zadania projektu, zawarte w 12 dwugodzinnych blokach zajęć w pracowni komputerowej, wykonywane będą od września 2006 do stycznia 2007.
Wyniki będą publikowane w Internecie za pomocą niemieckiej platformy internetowej LizzyNet (http://lizzynet.de).
Więcej informacji na temat zakończonych warsztatów dla nauczycieli można uzyskać na stronie internetowej http://www.interklasa.pl w artykule „Ruszył projekt [email protected]”.
Warto dodać, że projekt objęty został patronatem przez panią Gesine Schwann pełniącą funkcję koordynatora rządu niemieckiego do spraw współpracy
polsko-niemieckiej jak również rektora Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.
Opiekunami projektu w G-5 są panie: Zuzanna Bednarska i Beata Rubin-Jałowiecka.

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. że nie podam…. yyy podstawę prawną? A co to takiego? Mamo! Ratunku, chcą mnie ukarać za to, że głupoty wypisuję. A może w tej agencji to szef polskiego nie zna i dlatego woli w innym języku? Ma prawo. Jego biznes. Jego metoda doboru pracowników. Czy nie?

  2. To by znaczyło że nikt tu nie potrafi cv po ang albo po niem napisać? Coś trudno mi w to uwierzyć… przypuszczam, że wisi tak długo z powodu kiepskich warunków zatrudnienia

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here