Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Niezwykle cenną inicjatywą Rady Powiatu Raciborskiego, mającą wspomagać raciborski szpital, było powołanie w lutym 2004 roku Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że każdy może wesprzeć jej działalność, przekazując 1 proc. należnego fiskusowi podatku za poprzedni rok podatkowy.


Fundację utworzył Powiat Raciborski wraz z wszystkimi gminami powiatu i Szpitalem Rejonowym. Celem fundacji jest prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w szczególności poprzez wspieranie Szpitala Rejonowego w Raciborzu. – Od kiedy Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu uzyskała status organizacji pożytku publicznego, na jej konto blisko półtorej tysiąca mieszkańców wpłaciło łącznie blisko 100 tys. zł. Między innymi dzięki tym wpłatom możliwe było zrealizowanie przez Fundację projektu pn. „Twój poród może być łatwiejszy – Narodziny w wodzie”. Głównym efektem projektu jest film promujący narodziny w wodzie, a zarazem raciborski szpital, dający możliwość takich narodzin nieodpłatnie i w nowoczesnych warunkach jako nieliczny w regionie – mówi Jerzy Wziontek, Starosta Raciborski, będący jednocześnie Przewodniczącym Zgromadzenia Fundatorów Fundacji.


Ponadto Fundacja sfinansowała koszty sprowadzenia z Niemiec karetki pogotowia, kardiomonitorów, defibrylatora, aparatów USG z sondami oraz elektrycznych noży chirurgicznych. Również dla szpitala Fundacja zakupiła pełne zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem do odczytu zdjęć RTG. Za pozyskane z wpłat podatników środki Fundacja zakupiła też od niemieckiej firmy części do cystoskopu oraz urządzenie do monitorowania snu niemowląt. Zakupy sprzętu dokonywane były w uzgodnieniu z dyrektorem szpitala.


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here