„Barwy Jesieni” już po raz dwunasty

Rusza XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Barwy Jesieni”, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze do końca października. Konkurs plastyczny "Barwy Jesieni" ma już 12 – letnią tradycję i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z całej Polski. W konkursie uczestniczyli także młodzi artyści – plastycy z Niemiec, Węgier i Czech.

Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno przyrody jesienią, rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody, a także stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych dzieci i młodzieży. Technika prac jest dowolna, a maksymalny format to 100/70 cm. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy w wieku od 5 do 25 lat. Prace oceniane będą w kilku kategoriach wiekowych.

Ostateczny termin nadsyłania prac upływa z dniem 30 października. Opisane prace (imię i nazwisko autora, wiek, adres placówki, nazwisko instruktora) nadsyłać należy na adres Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Od 15 listopada w sekretariacie MDK udostępniona będzie lista laureatów konkursu. Zaś 19 listopada o godz. 16.00 odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej.

Szczegółowych informacji o konkursie "Barwy Jesieni" udzielają panie Agnieszka Chmielecka i Beata Woźny z MDK – nr tel. 032 415 23 28. Regulamin konkursu dostępny jest na internetowej stronie – www.mdk-raciborz.pl.

/SaM/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. W Raciborzu też są piękne, stare grobowce o monumentalnych rozmiarach aczkolwiek bardzo zniszczonę i to dzięki obecnej administracji cmentarza, która zezwala na rozkradanie z materiałów starych grobowców. Ile to ja już razy pisałem, że można beszcześcić zwłoki w otwartym od kilku lat rodzinnym grobowcu z otwartym włazem gdyż 2 tonową płytę z czarnego marmuru administracja przepiła a coś takiego rękoma się nie podniesie lecz potrzebny jest sprzęt i pojazd a przecież za każdy wjazd należy płacić.

  2. Zwykły śmiertelnik musi mieć zgodę na wjazd na Jeruzalem i wpłacić sumkę a tu proszę ktoś sobie wjechał i opędzlował stary grobowiec z płyty: Czy administracja wtedy spała czy też udawała, że nic nie widzi??. A grobowiec jak stoi otwarty tak stoi a ludzie robią sobie śmietnik wrzucając do jego wnętrza między rozlatujące się trumny swoje odpadki. Może powinno się przeprowadzać także kwestę na renowację zabytków na Jeruzalem ale pieniądze w żadnym wypadku nie powinny dostać się w ręce adminstracji

  3. Pragnę podkreślić, ze właścicielem cmentarza „Jeruzalem” jest parafia WNMP, której proboszczem jest ks. Kurowski. To on powinien być bezpośrednim adresatem Twoich żali, A-F, jeśli myślisz o tym cmentarzu. Tam jest wiele nieprawidłowości: walające sie na zapleczu krzyże, zdewastowane wyposażenie kaplicy cmentarnej i jeden wielki bałagan. Ale chyba administracja bierze przykład z gospodarza: liczy się tylko kasa, a reszta już nie. I to jest bardzo smutne.

  4. Zgadza się edku ale w związku z tym parafia wyznaczyła to zadanie do realizacji i opiece nad cmentarzem grupie osób, które na miejscu wszystko mają przypilnować. moim zdaniem parafia powinna zrezygnować z dalszej współpracy z tymi ludźmi albo wyciągnąć konsekwencje od konkretnych osób, które zamiast dbać o cmentarz to zezwalają na jego dewastację i okradanie. Zamiast zabezpieczyć właz do krypty inną płytą to wstawili tam drzwi ale że te były mniejsze niż otwór więc drzwi wpadły do środka i tak

  5. jaki pan, taki kram mówi porzekadło. Nic nikomu by się nie stało, gdyby Kurowski raz na jakiś czas pospacerował sobie po cmentarzu i pozaglądał w zakamarki. Ale skoro kota nie ma, myszy grasuja…

  6. Nareszcie ktoś w KUŹNI RACIBORSKIEJ zajął się sprawą tych pięnych grobów rodziny Schoenawa.Mam nadzieje że mieszkańcy naszej miejscowości zechcą wrzucić tą symboliczną złotówkę i w ten sposób przyczynić się do odnowy tych grobów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here