Akcja „Góra Grosza 2006”

Od 16 do 27 października 2006r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 5 przeprowadził zbiórkę pieniędzy włączając się do ogólnopolskiej akcji ” Góra Grosza 2006″.Już po raz siódmy uczniowie Gimnazjum Nr 5 pomogli swoim rówieśnikom przebywającym w domach dziecka. Celem akcji jest zebranie funduszy na: programy pomocy dzieciom osieroconym; tworzenie nowych rodzinnych domów dziecka; pomoc dla istniejących już rodzinnych domów dziecka, domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych; tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka; programy szkoleń dla rodzin zastępczych; programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych.
Organizatorem akcji jest Towarzystwo NASZ DOM. Patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej-Pan Roman Giertych.
Uczniami, którzy zorganizowali akcję „Góra Grosza 2006” na terenie Gimnazjum Nr 5 byli: Joanna Żurakowska klasa III a, Jacek Fabian Klasa III d
i Aneta Skruk klasa III g.
Efektem akcji było zebranie 2849 1,2 i 5 groszowych monet przez 391 uczniów.
Uczniowie Gimnazjum Nr 5 potrafią pomóc swoim kolegom i koleżankom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

- reklama -

19 KOMENTARZE

  1. i ja tam byłem miód i mleko piłem” ale tylko jeden kandydat spełnia kryteria zaufania ,tym kandydatem jest własnie R Frączek,mówił czytelnie i jasno reszta bładziła,a moze stres ich paralizował ???

  2. Jedynym sensownym kandydarem na prezydenta jest KUSY człek inteligentny , wyważony no i normalny. Cała reszta to odgrzewane kotlety. Frączek to typek w gorszym gatunku Leppera zmutowanego z Dyzmą z tą różnicą że ci dwaj nie robili sobie komputerowych liftingów , żeby wyborcy mogli strawić tego Raciborskiego Ogra. Lenk to dramat, twarz podstarzałego Pinokia z Plastusiem. Ekiert to typek który fachowo rozłożył Rafako, megaloman i drunkowiec. Paciorek – szkoda gadać. Markowiak to beznadzieja.

  3. jedynym godnym kandydatem jest AM.Pozostali to mysla o swoich rodzinkach i stolkach. A juz F jak chce zmienic oblicze Raciborza to nie zmieni w pierwszej oblicze swoje.Bo pokraki nie potrzebujemy w Raciborzu.

  4. Wszyscy się ekscytujecie prognozami i wynikami z wielkiego M. Racibórz. A może by zaczęli się wypowiadać ludzie z gmin raciborskiego powiatu. Wszak to portal Raciborza i okolic.Jakie cyrki, podchody, zastraszania dizeją się w gminach wiejskich. Racibórz, w porównaniu z tym to, jakby powiedział Endrju „mały pikuś”. Raciborzanie nie gmiewajcie się na to, że klikają również luszie z gmin, ten portal to jedyna możliwość wypowiedzenia się. Strony urzędów( vide:Nędza) są cenzurowane.

  5. Do art. to ty chyba na innym spotkaniu niż ja byłeś… Frączek zaczął mówić o jakiś portach na Odrze, wyśmiał go Markowiak mówiąc, że będziemy mieli zbiornik suchy bo tylko taki jest planowany, na co zgasił go Kusy, żeby zobaczył sobie stronę www RZGW Gliwice. Zresztą Kusy został ostro zaatakowany przez jakgiegoś typa Markowiaka (radny od stali na oczyszczalnię) ale Kusy przypomniał mu, że to on głosował nad „żyłowaniem” podatkowym przedsi. Lenk szybko uciekł, Ekiert dopominał się „mocniejszego”

  6. Wszystko ładnie i pięknie ale co takiego spotkania wynika? Chyba tylko ogólne założenia i frazesy, którymi częstują nas od lat. Panowie kandydaci podkcie konkrety, z których będzie można was rozliczyć!!!!!!

  7. DAREK masz u mknie ganz dupne piwo. Z ust mnie wyjąłeś opis naszych prezydentów elektów. Krzyżówki Dyzmy z Leperem patafiany i megalomani Tylko Kusy może to miasto naprawić swoją drogą jedyny raciborzanin z tego towarzystwa bo reszta to werbusy i karierowicze

  8. Wybory to jak mecz piłki nożnej. Wygra Ten ,kto lepiej strzeli goola! Powodzenia WSZYSTKIM Kandydatom !Kazdy ma szanse aby umiał z niej skorzystać.

  9. Często mówi się: po czynach go poznacie. Trzeba dać więc szansę frączkowi, bo tylko on na tym spotkaniu przedstawił jakąkolwiek wizję. reszta albo coś bełkotała w stylu no trzebaby coś zrobić, albo muszę zostać wybrany bo nie będe miał z czego żyć. Kusy to straszny burak i bufon, który nie ma do zaoferowania niczego. Jesli chcesz, żeby miasto dobrze się rozwijało, głosuj na RYSZARDA FRĄCZKA.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here