Kto zastąpi M.Lenka w starostwie? Ogłoszono konkurs na sekretarza powiatu

Obecny sekretarz powiatu Mirosław Lenk, zamieni swój dotychczasowy fotel w starostwie na wyżej postawiony – prezydencki. Ogłoszono nabór na jego zastępcę. – Chcemy dać szansę ludziom, którzy mają odpowiednie wykształcenie i predyspozycje, by tę funkcję dobrze pełnić – mówi starosta Adam Hajduk.
Jakie warunki kandydaci powinni spełniać? Wykształcenie wyższe prawnicze lub administracyjne. Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. – Ważne, by zastępca Lenka znał się na wszystkich zawiłościach samorządu. Osoba na tym stanowisku przygotowuje pracę zarządu, rady, ale także jest dyrektorem administracyjnym urzędu. Jego głowa w tym, by urząd funkcjonował jak trzeba – tłumaczy Hajduk.
Nie zdecydowano się na obsadzenie stanowiska pracownikiem starostwa. – Zrobiłem przegląd kadry, brałem pod uwagę osoby stąd, ale albo ktoś posiada odpowiednie warunki konieczne do pełnienia funkcji sekretarza, ale wykształcenie nie do końca takie jakiego wymagamy, albo odwrotnie – wykształcenie się zgadza, za to z predyspozycjami gorzej – twierdzi starosta. Przyznaje też, że większość z pracowników jednak nie widzi siebie na tym stanowisku, woli pozostać na swoim.

Wydaje się, że kandydaci na zastępcę Mirosława Lenka będą mieli twardy orzech do zgryzienia. Hajduk podkreśla, że dotychczasowy sekretarz doskonale się sprawdzał w swojej roli, dlatego, jak przyznaje, poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko.

/SaM/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here