Prezydent nagrodził sportowców

14 grudnia prezydent Mirosław Lenk przyznał nagrody za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, oraz za osiągnięcia w zakresie sportu i rekreacji w 2006 roku.

Katarzyna Dembniak – raciborzanka, uczennica ZSOMS w Krakowie, reprezentantka MKS-SMS "Victoria". Wielokrotna medalistka mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych, w tym posiadaczka 4 medali tegorocznych MP seniorów i aktualna wicemistrzyni kraju na dystansie 100 m st. klasycznym na basenie 50 m, czterokrotna Mistrzyni Polski juniorów, srebrna (200 m) i brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów w Palma de Mallorka, finalistka Mistrzostw Świata Juniorów w Brazylii (7 m-ce).Wojciech Zieziulewicz – uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych, reprezentant MKZ „Unia", medalista Pucharu Polski kadetów i młodzieżowców oraz Druż. MP Województw juniorów, złoty medalista OOM i Międzynarodowych MP kadetów, wicemistrz Europy kadetów w Stanbule, gdzie zdobył jedyny medal dla barw naszego kraju.Piotr Szczeponiok – szkoleniowiec MKZ „Unia", współtwórca sukcesów wszystkich zapaśników raciborskich, specjalizujących się w stylu klasycznym, wielokrotnych medalistów mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych.


 Marcin Kunicki – szkoleniowiec, współtwórca sukcesów reprezentantów sekcji pływackiej MKS-SMS „Yictoria" , m.in. Katarzyny Dembniak – multimedalistki MP seniorów oraz juniorów 14 i 15 letnich, rekordzistki kraju na 50 m st. klasycznym juniorów oraz medalistki ME w Hiszpanii i MŚ juniorów w Brazylii; wykładowca PWSZ w Raciborzu i współtwórca sukcesów raciborskich studentów, w ramach współzawodnictwa prowadzonego przez AZS.Fryderyk Schneider – szkoleniowiec i działacz, współtwórca sukcesów sztangistów TKKF „Belfer", w sumie 15 tytułów mistrzowskich w Mistrzostwach Śląska lub Makroregionu; 2 podopiecznych startowało w OOM, zdobywając 6 i 8 miejsce.


 Grzegorz Pieronkiewicz – prezes Miejskiego Klubu Zapaśniczego „Unia", współtwórca sukcesów raciborskich zapaśników, które zaowocowały m.in. wysoką pozycją klubu w rankingu krajowym i w województwie śląskim – uwzględniając rezultaty współzawodnictwa młodzieżowego za rok ubiegły, członek władz krajowych i wojewódzkich Związku Zapaśniczego, organizator wielu prestiżowych imprez, promujących miasto i region – m.in. mistrzostw kraju, Pucharu Polski, imprez międzynarodowych (Memoriał im. A.Kaczyny i A.Malinowskiego).

Henryk Delong – kierownik sekcji MKZ „Unia", współtwórca sukcesów klasyków, współorganizator wielu prestiżowych imprez krajowych oraz międzynarodowych, zarówno zapaśniczych jak i popularyzujących idee olimpizmu, zasad fair play w sporcie, jeden z najaktywniejszych organizatorów jubileuszu 60 – lecia KS „Unia".Sławomir Szwed – prezes MKS-SMS „Victoria" – klubu sklasyfikowanego m.in. na 3 miejscu w województwie a w pływaniu będącego drugim na Śląsku i 8 w kraju; członek władz wojewódzkich bądź krajowych PZP, szkoleniowiec, działacz i współtwórca znaczących sukcesów raciborskich sportowców, najlepszy trener województwa śląskiego 2006 w pływaniu w kat. juniorów, w tym medalistów MP juniorów Sylwii Kuśpiet i Darii Rudnik, współorganizator wielu imprez o znaczeniu ogólnopolskim lub międzynarodowym, członek zarządu Raciborskiego Klubu Olimpijczyka, popularyzujący kulturę fizyczną w lokalnych mediach.Witold Galiński – KS AZS-RAFAKO, szkoleniowiec i działacz, współorganizator wielu imprez popularyzujących piłkę siatkową, wychowawca uzdolnionej młodzieży, finalistów Mistrzostw Śląska w różnych kategoriach wiekowych, srebrnych medalistów MP uczelni wyższych, czołowej drużyny rozgrywek II ligi.


Henryk Swoboda – prezes TKKF „Rafako" , aktywny działacz M TKKF, organizator wielu imprez sportowo-rekreacyjnych, wychowawca dzieci i młodzieży, oraz popularyzator aktywności ruchowej, w tym także medalistów Mistrzostw Śląska, zawodów ogólnopolskich i rozgrywanych w Czechach.


Sebastian Fajger – od 8 lat, jako pomysłodawca, sędzia, prowadzący stronę internetową i zawodnik zaangażowany jest w organizację rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, w której bierze udział ponad 20 zespołów i kilkaset uczestników, popularyzator aktywnego spędzania czasu po pracy i nauce.


Karol Szynol – MKS-SMS „Victoria" – szkoleniowiec , współtwórca sukcesów medalistów mistrzostw kraju w lekkoatletyce m.in. Katarzyny Hyjek czy Macieja Taciaka, przede wszystkim jednak trener Mistrza Świata Juniorów z Pekinu (110 m ppł) – Artura Nogi, organizator wielu imprez, wychowawca uzdolnionej młodzieży.


Ryszard Wolny – wiceprezes MKZ „Unia" , aktywny działacz i szkoleniowiec, współtwórca najpoważniejszych sukcesów raciborskich zapaśników, w tym także tytułu Wicemistrza Europy Kadetów Wojciecha Zieziulewicza i 5 miejsca Kamila Błońskiego w mistrzostwach Starego Kontynentu Juniorów , współorganizator wielu prestiżowych imprez, nadal jeden z najpoważniejszych kandydatów na objęcie stanowiska trenera kadry narodowej.


Remigiusz Trawiński – prezes RTP „Unia", działacz i szkoleniowiec, współtwórca medalowych sukcesów zawodniczek reprezentujących udanie miasto w I lidze piłkarskiej (lider rozgrywek po rundzie jesiennej) i mistrzostwach kraju (dwa brązowe medale w imprezach halowych – seniorek i juniorek do lat 19), współorganizator wielu poważnych imprez w tym Halowych Mistrzostw Polski.
Wiceprezydent Ludmiła Nowacka gratuluje Marcinowi Kunickiemu


– Jesteście kuźnią talentów. Dzięki swojemu uporowi i konsekwencji osiągacie cel widoczny często na światowych arenach. Poświęcacie temu swój czas, energię, środki finansowe. A wszystko to często kosztem innych dyscyplin swojego życia – powiedziała na spotkaniu Ludmiła Nowacka.

Prezydent Mirosław Lenk zadeklarował chęć współpracy ze starostwem powiatowym oraz raciborską PWSZ w kwestii budowania wspólnej polityki inwestycyjnej bazy sportowej Raciborza. Wspomniał m.in. o wykorzystaniu obiektów OSiR – u przez raciborską uczelnię.

/SaM/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Niezłe proporcje – 2 zawodników i kilkunastu „działaczy”. Cieszę się, że nasi walczą na arenach międzynarodowych (choć fakt jest faktem – miejsca od 4 do ostatniego mają takie same znaczenie medialne), ale wykaz nagrodzonych nazwisk wygląda jakby kolesie porozdawali nagrody między sobą. Czy jest w Raciborzu jeszcze jakis inny, nienagrodzony działacz? Poza panem Borowikiem oczywiście – pierwszym sikawkowym Racka 😉

  2. A gdzie w 100 tys. mieście jest klub 1 ligowy z prawdziwego zdarzeni ? Gdzie są obiekty sportowe…śmiać mi się chce z tych quasi działaczy i pseudo trenerów np. Kunicki ???

  3. „Victoria” i MKZ „Unia Racibórz” to polska czołówka. A ze nei w piłce nożnej? No cóż gdyby każe miasto ielkości co najmnie Raciborza (który ma 57 tys. mieszkańców)miało miec 1 ligową drużynę to ekstraklasa liczyłaby ze sto klubów.

  4. Mam nadzieję, że nowa władza przyjrzy się bardziej naszemu „prężnemu” inkubatorowi sław sportu – tj OSiR-owi. I wreszcie przy jego wykorzystaniu(realnie)zaproponuje coś nudzącej się na miejskich ławeczkach młodzieży.

  5. Największe zasługi ma P. Trawiński.Doprowadził do zapaści piłkę nożną mężczyzn i w dowód uznania dostał nagrodę.Miasto śtraciło kupę kasy na dotowaniu RTP i szkoleniu młodzieży w Gimnazjum nr2.Gratuluję dobrego samopoczucia Prezydentom przyznającym nagrody.

  6. Wszysto pięknie fajnie , ale kto się zainteresuje klubami powiatowymi.Proszępomyśleć ile małych klubików wystawia wspaniałych sportowców , a nikt ich nie zauważa, dlaczego tak jest ,uważam że to jest niesprawiedliwe

  7. Bo radnym odpowiedzialnym za sport w mieście jest Ryszard Wolny vel „prognostyk”(ulubione słowo, które ostatnio gdzieś usłyszał i teraz wypowiada przy każdym telewizyjnym wywiadzie niczym mantrę)a ten nie pozwoli by koledzy zapaśnicy byli pominięci.

  8. to przykre ,że nie dostrzega się innych dyscyplin jak np.szachy,gdzie Asia Kasprzykowska wielokrotna medalistka Mistrzostw Ślaska reprezentuje klub :Rzemiosło” każdego niemal roku na Mistrzostwach Polski.Pływanie to nie jedyna dyscyplina sportu.Ale jak widać od dawna na piedestale stoją ciągle te same osoby.Czas to zmienić.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here