Jak widzą zwierzęta?

Z interesującym wykładem przyjechał dziś do naszej szkoły prof. dr hab. inż. Henryk Kasprzak, absolwent naszej szkoły (z roku 1966).
Łącząc fizykę, a ściślej optykę z anatomią wyjaśnił nam, jak widzą zwierzęta. Mieliśmy okazję nie tylko porównać sposób widzenia różnych gatunków zwierząt, ale także przekonać się, jak wielką rolę pełni fizyka w badaniach dotyczących tego zjawiska.
Po wykładzie zachęcił naszą młodzież do studiowania na kierunkach technicznych, zwłaszcza na Politechnice Wrocławskiej. Z pewnością część naszej młodzieży zdecyduje się wybrać tę właśnie uczelnię. Miejmy nadzieję, że niektórzy uczniowie wezmą się jeszcze porządnie do nauki.

Profesor Kasprzak jest kierownikiem zespołu Optyki Fizjologicznej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, na Politechnice Wrocławskiej. Ma wiele zainteresowań. Jest członkiem Wrocławskiego Towarzystwa Opieki nad Więźniami. Poza tym współpracował blisko z Helsińską Fundacją Praw Człowieka w Warszawie i brał udział w seminariach i kursach praw człowieka oraz monitoringu przestrzegania praw człowieka (głównie w byłych republikach radzieckich: Rosji, Ukrainie, Białorusi, Azerbejdzanie, Armenii, Gruzji, Uzbekistanie, Kazachstanie, Kirgizji i Tadżykistanie). Każdy z tych krajów wielokrotnie odwiedził.

- reklama -

/krajal/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here