Raciborski szpital ma nowego szefa

Ryszard Rudnik, który piastował dotąd m.in. funkcje kierownicze w zakładach podległych
raciborskiemu Urzędowi Miasta a w ostatnich latach był prezesem pszczyńskiego PKS – u został nowym dyrektorem raciborskiej lecznicy. Przypomnijmy, że urząd ten został wolny po tym, jak Wojciech Krzyżek został wiceprezydentem miasta.

O urząd dyrektora raciborskiej lecznicy ubiegało się tylko dwóch kandydatów. Drugim ze startujących był katowiczanin, obecnie zajmujący się zamówieniami publicznymi w szpitalu dla nerwowo i psychicznie chorych w Rybniku.
– Uznałem, że większe doświadczenie w prowadzeniu dużych jednostek ma Ryszard Rudnik. Jest to bardzo trudna i odpowiedzialna funkcja – duży zakład pracy o specyficznym charakterze. Nie dziwię się, że ofertą miały odwagę zaintersować się tylko dwie osoby – komentuje starosta Adam Hajduk. 

Tymczasem starostwo musi obsadzić inne zwolnione stanowisko. Dotychczasowy kierownik referatu administracyjno – gospodarczego Bogusław Wojtanowicz obejmie fotel wiceburmistrza Kuźni Raciborskiej.

/SaM/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. …ludzie dajcie sobie spokój już z rondami,w czasie kataklizmu bez pomocy policji i wojska nikt by nie wyjechał z Raciborza, podobnie z Rybnika.Tylko porządne skrzyżowania z sygnalizacją, załatwiają takie sprawy.Kto widział w USA ronda.Pomysł rond przywlekł w nasz rejon taki jeden z Rybnika,który obejrzał sobie Paryż i ,,zakochał,, się w tym prymitywnym rozwiązaniu skrzyżowania, wszyscy w okolicy po nim ,,małpują,,ponieważ to najtansze z możliwych rozwiązań ,ale nie rozwiązuje tłoku.

  2. Pomysl z nerkami nie wiem czy jest zly czy dobry nie widzialem planów ale faktem jest że przepustowość skrzyżowania typu rondo jest bardzo dobra o wiele wyzsza niż „porządne skrzyżowania z sygnalizacją” na które tam i tak nie ma miejsca. A problem wyjazdu z Raciborz nie wynika z braku skrzyżowań tylko porządnej przynajmniej drogi ekspresowej, której plany są od lat70 (Pszczyna-Racibórz) i chyba tym powinien zająć się Pan Posel a nie angażować się w jakąś rozsypującą się chalupę !!!

  3. A jakby tak poseł Siedlaczek zaprosił parlamentarzystów i w czynie społecznym zabrał się do roboty? Ludzie podniecacie się interpelacjami, a to tylko słowa i słowa, które drogi i tak nie poprawią. Już im władza z PIS-u zrobi drogę, jak oni ciągle w opozycji

  4. ….kolego Don sygnalizacja świetlna daje kierowcom równe szanse pokonania skrzyżowania, natomiast rondo taką możliwośc w skuteczny sposób blokuje-patrz rondo ,,KONSTYTUCJI,, kiedy pracownicy RAFAKO kończą pracę i tworzą n i e p r z e r w a n y sznur na ul.Łąkowej, wówczas kolejka oczekujaca na wjazd od ul.Opawskiej sięga okolicy ,,BIEDRONKI,,

  5. Nie ma co potępiać rond. Ronda (o dwóch pasach) są najlepszym sposobem na ruch bezkolizyjny w szczególności w miejscach gdzie jest nieruwnomierne obciążenie kierunków na skrzyżowaniach. Natomiast to do czego można mieć zastrzeżenia to wielkość rond. Jaki cel przyświecał twórcom ronda na skrzyżowaniu Matejki ze Słowackiego… może to „spowalniacz” przy szkołach jak już stawiać kwietnik to może by do niego palmę zasadzić albo ciekawą roślinność… albo rondo a raczej zaporzyczenie z Wodzisławia Śl spod dworca ronda, które można określić „ósemka” czy też „fasolka” u zbiegu ulic Mariańskiej/Głubczyckiej/Kozielskiej/Reymonta przecież to horror w godzinach szczytu i korki z każdej strony ale dzięki temu Cegielniana jest potraktowana jako obwodnica Raciborza. Jedyne rondo w Raciborzu, które jest rondem (przed przebudową oczywiście) to na Placu Mostowym przy pomniku Matki Polski i to chyba dlatego by łez nie wylewała patrząc na dziadowskie raciborskie wykonanie skąd inąd ciekawego pomysłu jakim są ronda. Światła są dobre ale tylko z inteligentnym sterowaniem wg obciążenia ruchem a schematyczne np w nocy robią więcej zamieszania niż regulacji ruchu. I nic tu nie ma polityka a wszystko zależy od zdrowego rozsądku i głosów wyborców.!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here