Nowa „salka” do gimnastyki korekcyjnej już dostępna dla dzieci

7 marca starosta raciborski Adam Hajduk w towarzystwie prezydenta Mirosława Lenka przy asyście dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu Janusza Obarymskiego dokonał symbolicznego otwarcia nowej sali do gimnastyki korekcyjnej.

 


Na przygotowanie miejsca do ćwiczeń dla dzieci z dysfunkcjami narządu ruchu wykorzystano niezbyt duże pomieszczenie, dotychczas właściwie nie do końca zagospodarowane. W zasadzie wspólnym wysiłkiem pracowników MOS powstała specjalistyczna sala do gimnastyki korekcyjnej, która zdecydowanie poprawi warunki pracy dla fachowców zatrudnionych w ośrodku, a co najważniejsze będzie w stanie obsłużyć dodatkowe grupy ćwiczących, a tych niestety nie ubywa.

Otwarcie sali było jednocześnie jednym z powodów organizacji konferencji, dotyczącej problematyki gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, skierowanej dla dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli, nauczycieli wychowania fizycznego i specjalistów gimnastyki korekcyjnej.

Konferencja rozpoczęła się od krótkiego wystąpienia pani Ludmiły Nowackiej – zastępcy prezydenta, w dalszej części była prowadzona przez Marka Kurpisa – naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Raciborzu.

W konferencji wzięli udział zapowiadani wcześniej goście. Paweł Kowalski dyrektor Bielskiego Szkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno – Kompensacyjnej z Bielska Białej mówił na temat rozwiązań systemowych i organizacji wzorcowego modelu działań w zakresie gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, opartym na ścisłej współpracy władz lokalnych szkół i specjalistycznych ośrodków. Stwierdził, że integracja i ścisłe współdziałanie zdecydowanie przyspiesza i poprawia efekty prowadzonych działań rehabilitacyjnych. Z kolei Ryszard Harężlak – doradca metodyczny gimnastyki korekcyjno kompensacyjnej omówił metody prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej w zależności od wad postawy. Swoje wystąpienie wygłosił również Artur Krawiec nauczyciel dyplomowany, specjalista gimnastyki korekcyjnej, zatrudniony w raciborksim MOS – ie.

Tym sposobem został wykonany kolejny krok w kierunku pomocy dzieciom z określonymi dysfunkcjami narządu ruchu, teraz czas na wytężoną pracę specjalistów, a wtedy pewnie na spodziewane efekty korekcyjno – kompensacyjne nie trzeba będzie czekać zbyt długo.

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here