Na początek rozgrywek rundy wiosennej „wymęczone” zwycięstwo piłkarzy „Unii” Racibórz

W „wielką” sobotę swoje rozgrywki zainaugurowali piłkarze RTP „Unia” Racibórz występujący w lidze okręgowej. W pierwszym meczu wiosennej kolejki z trudem pokonali zespół „Naprzodu” Syrynia 2:0 (0:0). Obie bramki dla Unii zdobył Wojciech Podolak.


 


Po solidnie przepracowanym, długim okresie przygotowawczym przyszedł czas do walki o punkty i ewentualny powrót do grona czwartoligowców. W opinii trenera raciborzan Adama Bedryja jego zawodnicy mogli jeszcze odczuwać zmęczenie i być może to jedna z głównych przyczyn braku świeżości i szybkości w grze. Trener ma nadzieję, że w następnych meczach poprawi się obraz motorycznego przygotowania zawodników, a cel jest tylko jeden wygrywać kolejne mecze. 


W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej drużyna „Unii” Racibórz rozegrała 8 meczów sparinowych, ogólny bilans tych spotkań nie był zbyt optymistyczny. W pierwszym w tym roku meczu „Unia” przegrała z „Przyszłością” Rogów 1:3 (bramka Podolak), aby w kolejnych: pokonać Victorię Cisek 1:0 (bramka Posacki), zremisować z Concordią Knurów 1:1 (bramka Kopczyński), wygrać z LKS Krzyżanowice 4:0 (bramki : Podolak, Fryt, Marców, samobójcza) i pokonać Carbo Gliwice 2:0 (bramki: Fryderyk, Podolak). Niestety ostatnie trzy mecze sparingowe Unia przegrała, wszystkie w stosunku 1:3 kolejno z Carbo Gliwice, Silesią Lubomia i GKS II Jastrzębie. W tych spotkaniach bramki dla Unii zdobyli: Podstawka, Podolak, Frydryk. Pomimo tego, że w meczu inaugurującym ligowe rozgrywki nie mogli wystąpić pauzujący za żółte kartki zawodnicy podstawowego składu: Edward Kowalczyk, Mariusz Frydryk i Mirosław Pniewski, a Jacek Selera leczy kontuzję, piłkarze drużyny gospodarzy przystąpili do meczu skoncentrowani i już w 3 min spotkania pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola zmarnował Podolak po podaniu Szałkowskiego, potem w 5 min przed szansą był Kopczyński, a w 20 min celny strzał głową po rzucie rożnym oddał Podstawka. Najlepszą okazję w pierwszej części spotkania zmarnował w 23 min Podolak. Raciborscy piłkarze w tym okresie gry mieli jeszcze trzy szanse na zdobycie goli dwa razy celnie strzelał Szewczyk (w 37 i 45 min) i w 39 min celny strzał oddał Podstawka. W 4 i 18 min szanse na gola dla drużyny gości zmarnował Pluta. 


W drugiej połowie spotkania szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy i po kontrowersyjnym w opinii kibiców, rzucie karnym wykonanym przez faulowanego wcześniej, Podolaka w 52 min Unia objęła prowadzenie 1:0. W 75 min raciborskim kibicom zrobiło się gorąco, lecz idealnej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Tomasz Pluta potem jeszcze Adam Burek w 83 min zmarnował kolejną okazję dla gości. W doliczonym czasie gry Podolak z bliskiej odległości po raz drugi umieścił piłkę w bramce gości. Sędzia nie wznowił już gry i tym sposobem Unia „wymęczyła” zwycięstwo, 3 punkty pozostały w Raciborzu, co przy remisie Krzyżanowic spowodowało zmianę na pozycji lidera. 


Obecny lider trzeciej grupy ligi okręgowej drużyna raciborskiej Unii rozpoczęła spotkanie w następującym składzie : Leszek Zając – Maciej Biegański, Piotr Sławik, Dariusz Binek, Dawid Fryt, Patryk Podstawka, Jarosław Rachwalski, Kamil Szewczyk, Paweł Kopczyński, Wojciech Podolak, Kamil Szałkowski. Od 73 min Damian Tomasiak zastąpił Pawła Kopczyńskiego, w 81 min Artur Potaczek wszedł na boisko w miejsce Dawida Fryta, 84 min za Kamila Szałkowskiego pojawił się na boisku Stefan Posacki, a w 88 min Mateusz Młot zastąpił Jarosława Rachwalskiego. Poza wymienionymi w kadrze na mecz znaleźli się również: Szymon Kubów – Grzegorz Gawron i Adam Mużelak.Kibice liczą na lepszą grę raciborzan. Pamiętajmy jednak, że stara prawda piłkarska mówi, że punktów nie przyznaje się za wrażenia artystyczne, a drużyna mimo słabszego dnia, jeżeli tylko będzie w stanie strzelić o jedną bramkę więcej od przeciwnika to i tak zrealizuje swój cel. Następne spotkanie w Raciborzu piłkarze Unii rozegrają w niedzielę 22 kwietnia o godz. 16.30 oczywiście na stadionie przy ulicy Srebrnej.


/Piela/


 


- reklama -

zobacz FOTORELACJĘ

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here