T. Kusy: Życzyłbym sobie kiedyś budżetu, z którego wszyscy radni byliby zadowoleni

Radni miejscy, na sesji 25 kwietnia, przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2006 rok i udzielili prezydentowi absolutorium. W 2006 roku dochody i przychody budżetu planowane były na kwotę 106 mln 531 tys.zł, a wykonane zostały w kwocie 108 mln 943 tys. zł. Dochody wykonane zostały zatem w 102 proc. Z kolei wydatki i rozchody w 2006 roku planowane były na kwotę 140 mln 179 tys. zł, a wykonane zostały w kwocie 118 mln 126 tys. zł. Wykonane zostały w ponad 84 proc.

Radny Tomasz Kusy stwierdził, że kwota dochodów mogłaby być większa. – Można było bardziej postarać się o unijne dotacje – zauważył Kusy. Prezydent Mirosław Lenk bronił się, że realizując kosztowną „Gospodarkę wodno-ściekową” trudno o „zaciąganie innych zobowiązań”.


Radni z ramienia PiS-u: Elżbieta Biskup i Tomasz Kusy zgłosili swoje uwagi co do wykonania budżetu


Kusy zwrócił także uwagę na kilka „bzdurnych wydatków” za przykład podając film „Niech przemówią fakty”, który pod koniec swojej kadencji zrealizował prezydent Osuchowski. Wraz z pożegnalną imprezą kosztował 20 tys.zł. Radny uznał też, że sprawozdanie z wykonania budżetu jest nieprzejrzyste i nieszczegółowe, w odróżnieniu od analizy w powiecie. Stwierdził, że w niektórych punktach brak nawet kwot. Nie zgodził się z nim prezydent. – Rzadko spotyka się tak dobre sprawozdania. Jest klarowane i szczegółowe. Nie chcę być niegrzeczny, ale nie da się porównać z analizą w powiecie… – skomentował Lenk.

Ostatecznie za przyjęciem sprawozdania i udzieleniem prezydentowi absolutorium głosowało 16 radnych. 7 wstrzymało się od głosu.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here