Młodzi zapaśnicy z Raciborza i Brzeźnicy przed szansą na medale

W bieżącym roku opolszczyzna gości uczestników XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Pierwsi do boju przystąpili zapaśnicy MKZ „Unia” Racibórz, którzy od 30 kwietnia do 3 maja rywalizują o medale w Kędzierzynie – Koźlu.

Klub MKZ „Unia” Racibórz jest reprezentowany przez sześciu zawodników Dawida Ersetica, Damiela Strachotę, Mateusza Wolnego, Patryka Wrambę, Kamila Hadamca i Piotra Felińskiego.  
Dziewczeta w stylu wolnym będą rywalizować od 3 do 5 maja również w Kędzierzynie – Koźlu. Do tej rywalizacji zakwalifikowały się cztery zawodniczki „Dębu” Brzeźnica: Sara Jezierzańska, Ola Iwanowska, Justyna Ratyńska i Sylwia Bańczyk. Ostatecznie przyjdzie czas na rywalizację chłopców w stylu wolnym. Ich walki potrwają od 5 do 8 maja w Krapkowicach. Tutaj wystąpi pięciu zawodników reprezentujących klub z Brzeźnicy: Sebastian Jezierzański, Jacek Bileński, Paweł Dżeżdżon, Ryszard Nowak i Marcin Tumulla.
Liczna reprezentacja powiatu raciborskiego nie jest pozbawiona szans na zdobycie medali w tej najważniejszej dla tak młodych sportowców ogólnopolskiej imprezie mającej w zasadzie rangę Mistrzostw Polski, bo takowe nie są rozgrywane w tych kategoriach wiekowych.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here