Kowale z Bieńkowic na Wielkiej Majówce Tatrzańskiej

W ramach majówki zorganizowano IV Targi Kowalstwa Artystycznego, podczas których powiat raciborski reprezentowali kowale z Bieńkowic.
Od 1 do 6 maja w Zakopanem odbyła się już VII Wielka Majówka Tatrzańska. W programie imprezy znalazły się m.in. Festiwal piosenki góralskiej i folkowej, kiermasz twórców ludowych, popisy cieśli góralskich, targi i pokazy kowalstwa artystycznego oraz liczne koncerty zespołów regionalnych. W ramach majówki 3 maja zorganizowano IV Targi Kowalstwa Artystycznego, podczas których powiat raciborski reprezentowali kowale z Bieńkowic.

W trakcie tragów kowalstwa artystycznego, kowale z całej Polski pokazywali jak powstają ich wyroby. Turyści mogli nie tylko zakupić efekty pracy mistrzów kowalstwa, ale i sami stanąć przy kowadle i spróbować tego rzemiosła.

Podczas tegorocznych targów powiat raciborski był reprezentowany przez kowali z Bieńkowic – Jana i Roberta Socha, którzy uczestniczyli w imprezie po raz pierwszy. Panowie w swej pracowni w Bieńkowicach założyli muzeum kowalstwa artystycznego, którego eksponaty XVIII w.

/SaM/

Muzeum można zwiedzać po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji (tel. kontaktowy: 032 419-65-29; 600-592-466).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here