Fundacja robi zakupy dla pogotowia

Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała pierwszą partię sprzętu medycznego dla raciborskiego pogotowia ratunkowego. Sprzęt został zakupiony za uzyskane przez Fundację wpłaty 1 proc. podatku dochodowego za rok 2006.

Pogotowie otrzymało dwie sztuki noszy zbierakowych. Przenośnik taśmowo-rolkowy do przekładania chorych z noszy na stół zabiegowy, ampularium, maski krtaniowe, torby i plecak na lekarstwa i opatrunki oraz dwa fantomy, które posłużą do nauki intubowania i prowadzenia sztucznego oddychania.

Łączna wartość przekazanego sprzętu wyniosła prawie 19 tys zł. Fundacja oczekuje na dalsze pozycje sprzętu zamówionego dla pogotowia.

Przypomnijmy. 1065 osób wsparło działalność Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazując 1 proc. należnego fiskusowi podatku za 2006 rok. Łączna kwota wpłat z tego tytułu wyniosła 68 tys. 458 zł. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza to, że każdy może ją wesprzeć przekazując 1 proc. podatku, a także dokonując darowizny na jej rzecz.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here